Ziyaretçilerinizi Blogunuzda Tutmanın Yolları

Bir blog siteniz varsa elbette bu blog sitesinin ziyaret edilmesini istersiniz. Ziyaretçilerinizi blogunuzda tutmanın yollarını öğrenerek, bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Öncelikle bir blog sayfasının en önemli unsuru yayınlanan makalelerdir.

Bu makalelerdeki anlatımınız yeteri kadar gelişmişse blog sitenizi çok sayıda kişi ziyaret edecektir ve yine çok sayıda kişi sitenizi ilgiyle takip edecektir. Bu noktada daha başarılı makaleler yazmak için ilgi çekici başlıklar kullanabilirsiniz.

Ayrıca yazdığınız makalelerin mutlaka özgün olması gerekiyor. Ziyaretçiler özgün olmayan blog sitelerinin hemen farkına varmasa da, bir müddet sonra farkına varır ve o siteyi terk ederler.

Özel Bir Blog Geliştirin

Ziyaretçilerinizi sitenizde tutmanın yolları aslında özel bir blog geliştirmektir. Bu blog diğer bloglara benzememeli ve blog siteniz, her haliyle farklılık yaratmalıdır.

Bunun için görsellerden ve tablolardan yararlanabilirsiniz. Görseller ve tablolar ile ziyaretçilerinize hitap etmeniz blog sitenizin ziyaretlerindeki süreyi arttıracaktır.

Ziyaretçilerin sitede kalmasını arttıracak yöntemlerden bir tanesi de bütün blog sayfalarını aynı kalitede dizayn etmektir. Blog sayfalarının tamamı aynı kalitede olmazsa, ziyaretçiler bir sayfadan diğerine geçtiklerinde, blog sitenizi terk ederler.

Bu nedenle her makaleyi aynı özenle yazmayı ve her sayfayı aynı özenle oluşturmayı hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz. Bu şartlara uyduğunuz müddetçe blog sayfanıza giren ziyaretçilerin blogda kalma süreleri ciddi anlamda artış gösterecektir ve blog siteniz ziyaretçileri tutmayı başaracaktır.

Önceki Affiliate Ürünleri Blogunuzda Nasıl Pazarlayabilirsiniz?
Sonraki Google Adwords Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 5 Yorum

Kötü Blog Yorumları ile Nasıl Başa Çıkılır?

Blog sitelerinizde yabancıların yorum yapmasına izin verdiyseniz olumsuz ve anlamsız yorumlarla karşılaşma olasılığı herzaman olacaktır. Blog yazarları bir içerik ürettikleri zaman faydalı olacağına inandıkları içerikler üreterek takdir beklerler fakat konu

Bloglama 1Yorum

Bloglamanın 4 Kuralı

Gün geçtikçe her niche’de rekabet artmakta ve talep gören niche’lere daha yoğun bloglama yapılmaktadır. Bu yüzden yerinizde sayarak sürekli gelişen niche’lerde rakipleriniz ile rekabet etme şansınız bulunmuyor. Bu şartlarda micro-niche

Bloglama 5 Yorum

Profesyonel Bloglama İle Hobi İçin Bloglama Arasındaki Fark Nedir?

Blog yazma, son yıllarda birçok kişi tarafından hobi amaçlı yapılan bir iştir. Ticari amaçlı veya kişisel blog açmak mümkündür. Bloglar Google üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak açılabilmektedir. Kişisel bloglarda içerik,

6 Yorum

 1. Bora
  Ocak 02, 17:49 Yanıtla
  çok güzel yazmışsın dostum,bana göre uzun ve etkileyici ilgi çekici içerikler eklemek en doğrusu :)
  • Tufan Kürşat
   Ocak 02, 17:55 Yanıtla
   Teşekkürler. İlgi çekici içerik kesinlikle hayati öneme haiz. Bilhassa başlıkların seçimi de en az içerik kadar önemli.
 2. Kral
  Ocak 02, 23:24 Yanıtla
  Doğru bir yazı olmuş, birde bloglamakla çuvallamak terimlerini karıştırmadan blogculuk yapılırsa aradığını bulan kullanıcılar devamlı sitenizi ziyaret edecektir.
 3. şevket
  Ocak 03, 03:24 Yanıtla
  insanların aradıkları konular hakkında güncel ve net bilgiler hakkında yazmakda fayda var tabiki.İçerik kral ise ziyaretçi tacıdır.çok güzel bir makale olmış ellerine sağlık.
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 05, 11:24 Yanıtla
   Aynen öyle kişinin aradığı şeyi net bir şekilde vermeli. Güzel yorumunuz için teşekkürler.

Yanıtla!