Yeni Sitelerde Seo Planlaması Nasıl Olmalıdır?

Seo Planlaması

Yeni siteler için seo çalışması planlanırken öncelikle site konusu ne olursa olsun düzenli bir şekilde güncel içerik eklemek gerekir. Başlangıçta seo işleminin düzeni ve hızı ilerleme açısından önemlidir. Yeni sitelerin takipçi sayısını artırmak için öncelikle sosyal medya hesaplarında içerikler paylaşılabilir.

Bu paylaşımlar sayesinde sitenizi ziyaret edenler içeriklerinizin hızlı bir şekilde indekslenmesini sağlayacaktır. Yeni siteler için Seo çalışmalarınızda doğal backlinkler elde etmek istiyorsanız sektörünüzle alakalı ya da yakından alakalı sitelerden veya bloglardan tanıtım yazıları satın alma yoluna da gidebilirsiniz.

Eğer rekabetin yüksek olduğu bir sektörde seo çalışması yapacaksanız şu önerileri uygulayabilirsiniz;

# Sitenizi rekabeti yüksek olan bir sektörde üst sıralara taşımak istiyorsanız seo konusunda etkili bir uzmandan destek alabilirsiniz.

# Prestiji yüksek haber sitelerinden ya da index sayısı yüksek forumlardan tanıtım yazıları alabilirsiniz.

# Rakiplerinizin backlinklerini takip ederek siz de benzer backlinkler elde edebilirsiniz.

# Sosyal medya üzerinden çeşitli yarışmalar düzenleyerek sitenizin paylaşımını yaygınlaştırabilirsiniz.

# Sektörünüzle ilgili paylaşımlar yaparak kullanıcıların sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Önceki En Popüler Sosyal Medya Siteleri
Sonraki Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 80 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

3 Adımda Etkili SEO

Bir çok makale, kaynak ve e-kitaplara rağmen bence Seo’nun 3 ana aşaması bulunmakta. Bu rehberde bunları adım adım göreceğiz. 1- Yapısal Aşama: Hazırladığınız web sitesinin navigasyonu ve zengin medyası, Google

Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

Web sitelerinin hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayan en önemli unsurların başında, kaliteli backlink alma yöntemleri gelmektedir. Hazırda bir web siteniz var ise, alacağınız backlinklerden ziyade bu backlinklerin kaliteli olmaları büyük

Seo 1Yorum

SEO ne demektir, Ne işe yarar bu SEO ?

Bu konuda yazı yazmak aslında biraz sanırım sıkıcı gelecek. Hem okuyucu hem de benim açımdan böyle olacak. Çünkü bildiğiniz gibi galiba her açılan blogun ilk yazıları arasında SEO nedir? başlığına

4 Yorum

 1. Adnan
  Aralık 25, 00:03 Yanıtla
  Türkçe olmayan yabancı sitelerden alınacak backlinklerin bir faydası var? yanıtlarsanız sevinirim.
  • Tufan Kürşat
   Aralık 25, 00:09 Yanıtla
   Alınan her backlink'in az yada çok size bir geri dönüşü vardır fakat bunu şu şekilde düşünün, sizin blog yada sitenizin içeriğiyle benzer içerikteki bir siteden alınan backlink en değerli linktir. Sizin siteniz ile aynı dile sahip ama farklı içerikteki bir siteden alacağınız link ise daha az değerlidir. Tamamen farklı içerik ve dilden bir siteden alacağız link en değersizidir ama hiçbir fonksiyonu yoktur denemez elbette.
 2. MyTh
  Aralık 25, 18:07 Yanıtla
  Yeni başlayanlar için güzel bir yol haritası olmuş, başarılı bir şekilde uygulayabilirlerse iyi yerlere gelmeleri kaçınılmaz olur.

Yanıtla!