Yazarımız Olun

Blografi Yazarı Olun

Blografi yazarı olmak istermiydiniz?

Blogculuk ve web sektörüne renk katmak amacı ile kurulan Blografi.net, yeni yazarlarını arıyor.
Bilgi, birikim ve kendinize has uslubunuz ile Blografi bünyesinde yazarlık yapmak istiyorsanız sayfanın en altında ki forumu eksiksiz doldurarak bize kendinizi tanıtın.

Blografi’ye nasıl katkıda bulunmayı düşündüğünüzü, varsa daha önceki tecrübelerinizi bizimle paylaşın. Değerlendirme sonunda size müspet veya menfi mutlaka geri dönüş yapılacaktır.

Blografi Yazarlığı Avantaj ve Konsepti

Blografi yazarlığı avantajları

Makro konsepti web köklü bilgi paylaşımları olan Blografi.net; Türkçe web sektöründe blog ara yüzü ile kompleks ve kaliteli bilgi paylaşımında bulunma gayesi ile kurulmuştur. Uzun vadede spesifik ve kalıcı yapısal hedeflerimiz bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise “konsorsiyum web” projesidir. Bu proje kapsamında yapılan içerik paylaşımlarının farklı kalemlerden çıkması birinci derece prensibimizdir. Bu bağlamda Blografi’de yazar olmanın getireceği bir takım avantaj ve sorumluluklar bulunmaktadır.

Aşağıda maddesel olarak Blografi bünyesinde yazarlık yapacak olan kişiler için oluşturulacak prosedür ve yazarların istifade edebileceği bir takım avantajlar listelenmiştir;

1- Blografi yazarlık başvurusu incelenip kabul edilmiş kişi, Blografi yazarı sıfatıyla kendi ismine mahsus yazı yazabilme yetkisine sahip profil kimliği sistem üzerinden oluşturulup kendisine e-posta yolu ile iletilir. Bu profil kimliği ile Blografi’de yazılarını yazmaya ve yayınlamaya başlayabilir.

2- Blografi yazarına mahsus adiniz@blografi.net formatında e-posta hesabı oluşturulur ve kendisine bu e-posta’ya erişebilmesi için gerekli olan bilgiler gönderilir.

3- Blografi yazarı kendi yazılarında her yazısı için, yazdığı yazı içerisinde 1 adet sabit adsense reklam kodunu kullanabilir. Adsense hesabı yoksa ve başka bir reklam firması ile çalışıyorsa yine bu firmadan edindiği reklam kodu tarafımız ile görüşüp mutabakata varıldıktan sonra yayınlamasına izin verilir.

4- Blografi yazarı; site üzerinde “Hakkımızda” sayfasında bulunacak kendi profil sayfasında 1 adet kendi linkini  (dofollow) paylaşma ve sabit tutma hakkına sahip olur. Buna karşılık belirttiği link’teki site veya blog üzerinde Blografi tarafından kendisine verilecek olan küçük Blografi logo/banner’ini paylaşmalıdır.

5- Blografi yazarı kendi yayınladığı yazılarını paylaşıp tanıtabilmesi için Blografi sosyal medya hesapları üzerinde  kendisine gerekli yetkilendirme sağlanır. Bu sayede kendi yazılarını Blografi’nin kendi kemik kitlesine ulaştırma şansına sahip olur.

6- Blografi yazarı yayınlayacağı içerik konusunda “Blografi kalite standartlarına bağlı kalmak şartı ile” istediği kadar içerik paylaşmakta serbesttir.

Tüm Blografi editörleri sağladıkları içeriklerde Blografi kalite standartlarına uymak zorundadır. Bu kalite standartları hakkında bilgi almak için; iletisim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

 

Adınız Soyadınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Doğum Tarihiniz(gerekli)

Cinsiyetiniz (gerekli)

Web Siteniz

Tarafınızdan Yazılmış Örnek Makaleniz (gerekli)

Neden yazarımız olmak istiyorsunuz kısaca açıklayınız

Yazarlık başvurumun onaylanması durumunda yazılarımda Blografi kalite standartlarına uyacağımı kabul ediyorum :