Sitenizin Hızını Artırma Teknikleri

İnternet siteniz varsa ve siteniz yavaşsa, sitenizin hızını artırma tekniklerini öğrenmelisiniz. Bu yazımızda sizinle site hızlandırma adına önem taşıyan bütün noktaları paylaşacağız.

Öncelikle, ilk bilmeniz gereken şey sitenizin hızının, seçtiğiniz hosting yapısıyla alakalı olduğudur. İnternet siteniz hangi sunucuda barınıyorsa, o sunucunun kalitesi, sitenizin hızını tamamıyla etkileyecektir.

Hostinginizin donanım bakımından taşıdığı özellikler, sitenizin açılış ve yüklenme hızını etkileyen en önemli unsur olduğu için sitenizin yavaşlığından şikayetçi iseniz, bu büyük ihtimalle kullandığınız hostingin özelliklerinden kaynaklanıyordur.

Kullandığınız hostingin kalitesi sitenizin hızını etkileyen ilk nokta olduğu için daha en başta, sitenizi açmadan önce alacağınız hosting paketinin, yeteri kadar kaliteli olduğundan emin olmalısınız.

Yüklediğiniz Fotoğraflara Dikkat Edin

Site hızı arttırma yöntemlerinin başında sitedeki fotoğrafları optimize etmek gelir. Çünkü sitelerin yavaşlamasının en önemli nedenlerinden bir tanesi fotoğrafların optimize edilmeden sitelere yüklenmesidir.

Her şeyi yaptığınız halde sitenizi bir türlü hızlandıramadıysanız, bu yöntemi mutlaka deneyin çünkü bu yöntem sitenizi çok hızlandıracaktır.

Site hızlandırmanın bir diğer yolu da Gzip sıkıştırmasıdır. Bu sıkıştırmayı manuel olarak ya da eklentiler yardımıyla yapabilirsiniz. WordPress gibi çok kullanılan bazı sistemlerde bu tür eklentiler bulunmaktadır ve bu eklentiler site hızını büyük ölçüde arttırmaktadır.

Gzip sıkıştırması internet sitenizde kolay bir şekilde kullanabileceğiniz en etkili site hızlandırma yöntemlerinden bir tanesidir ve bu yöntemi kullananlar sitesini birkaç dakikada hızlandırabilir.

Önceki Daha Çok Trafik İçin Çözüm Üretin
Sonraki Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler

Yazar

İsmail Bayraktar
İsmail Bayraktar 12 Gönderi

Yazar Ismail Bayraktar 1998 Girne doğumlu, 2012 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve grafik & tasarım uzmanı. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sony Vegas programları ile sayısız çalışmalar yaptı.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Nasıl Yapılır ? 2 Yorum

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazmak ve makale yazarak para kazanmak son zamanların ek gelir trend modeli olarak birçok insanın başvurduğu gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün internet ortamında milyonlarca web sitesine gerekli

Nasıl Yapılır ? 21 Yorum

Adblocker! Lütfen Okuyun

Son dönemlerde internet kullanıcılarının çok büyük bır kısmının Adblocker kullanmaya başladığı aşikardır. Belki siz dahi bu yazıyı okurken şu anda Adblocker’ınız tarayıcınıza kurulu ve aktif olarak burada bulunuyorsunuz. Öncelikle Adblocker

Nasıl Yapılır ? 2 Yorum

WordPress Boş Sayfa Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu gönderimde hepimizin başına gelebilecek olan wordpress boş sayfa hatasını nasıl çözümleyebileceğinizi videolu bir anlatım şeklinde anlattım. Umarım herkes için yararlı olur. Blografi.net olarak webmaster ve blogcuların başına gelen ve

2 Yorum

  1. Umut
    Ocak 24, 15:21 Yanıtla
    Fotoğraflar kadar js (javascript) dosyaları, flash dosyalar da siteyi yavaşlatıyor. Sitenin hızını arttırmak için bu üç faktöre dikkat etmek en azından ortalama bir hıza ulaştırabilir.
  2. Kapı Açma
    Şubat 27, 14:41 Yanıtla
    Site hızlandırma konusunda değerli bir kaynak bence. Umarım diğer okurlarınızda yazınızdan en az benim kadar fayda görür, teşekkürler

Yanıtla!