Site İçi SEO Yöntemleri

site içi SEO yöntemleri

Bir webmaster’in web sitesi için yapması gereken en önemli işlerden bir tanesi de site içi SEO’dur. Site içi SEO işlemi yapmanın belirli başlı yöntemleri vardır ve bu yöntemleri kullananlar, site içi SEO ayarlarını kolay bir şekilde yapabilir.

Site içi SEO yöntemlerinin başında eski nesil tasarımlardan sitenizi arındırmak var. SEO’yu site içine indirdiğimiz zaman, mutlaka sitenin SEO uyumlu olabilmesi için eski tasarımlardan arınması gerektiğini görüyoruz.

Özellikle site CSS ile yapılmamışsa, mutlaka sitenize yeni nesil bir CSS tasarımı çizdirin. Eski tip tablolardan oluşmuş internet siteleri, SEO açısından herhangi bir şekilde, kolay kolay aşama kaydedemez.

Güncel Teknolojilerden Mutlaka Yararlanın

Site içi SEO yapmak için güncel teknolojilerden ve tasarım kodlarından mutlaka yayınlanın. Bunun dışında sitenizi yapabildiğiniz kadar renklendirin. Hedef kelimeyi renklendirmeniz de SEO açısından öne geçmenizi sağlayacaktır.

İnternet siteniz W3C standartların uymuyorsa yine aynı şekilde sitenizi bu standartlar ile uyumlu hale getirmelisiniz. Bu standartlar özellikle site içi SEO açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Bütün bunların dışında site içi SEO işleri yapmanın en önemli yerlerinden bir tanesi de başlıklardır. Başlıklar ve alt başlıklar SEO’ya uygun olmazsa, web sitenizin site içi SEO’sunda bir sıkıntı var demektir.

Hx tagları ile başlık ve alt başlıkları zenginleştirmeyi de ihmal etmezseniz web sitenizin sayfa bazlı SEO yapısı çok daha kaliteli olacaktır.

Önceki Clickbank Rehberi
Sonraki Alan Adının Önemi Nedir?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Alan Adının Önemi Nedir?

Webmasterların internet sitesi kurarken çok fazla önem verdikleri alan adının önemi nedir? Alan adı, bir internet sitesi oluşturmanın ilk adımıdır ve bu adımda, sitenize girmek isteyen ziyaretçiler için bir ön

Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

Web sitelerinin hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayan en önemli unsurların başında, kaliteli backlink alma yöntemleri gelmektedir. Hazırda bir web siteniz var ise, alacağınız backlinklerden ziyade bu backlinklerin kaliteli olmaları büyük

Yeni Sitelerde Seo Planlaması Nasıl Olmalıdır?

Yeni siteler için seo çalışması planlanırken öncelikle site konusu ne olursa olsun düzenli bir şekilde güncel içerik eklemek gerekir. Başlangıçta seo işleminin düzeni ve hızı ilerleme açısından önemlidir. Yeni sitelerin

6 Yorum

 1. Bilal
  Ocak 04, 17:22 Yanıtla
  Site içi SEO hakkında yazmış olduğunuz bu makaleyi gerçekten çok beğendim. Kendi sitem üzerinde de uygulayacağım. Zaten sizin anlattıklarınızı ve site dışı seo'yu da gerektiği gibi yaparsak sitenin tutmaması imkansız.
 2. Seher
  Ocak 05, 02:23 Yanıtla
  site içi seo yapılandırması sistem kurulumundan hemen sonra yapılırsa tabiki sonuçları en kısa sürede olumlu olarak gösterecektir, güzel yazınız için teşekkürler.
 3. Kemal
  Ocak 05, 06:02 Yanıtla
  Site içi seo'yu güzel anlatmışsınız, konu içi yani içeriklerin seosu kısmındada daha detaylı anlatım sunarsanız makaleniz tadından yenmez.
 4. Mert
  Ocak 14, 00:41 Yanıtla
  Öncelikle paylaştığınız bilgiler için sağolun hocam. Bende yeni bir site açtım ve paylaştığınız bilgilerle sitemi düzenleyip, daha yukarılarda çıkmaya çalışacağım.
 5. Ziya
  Ocak 31, 09:11 Yanıtla
  Site içi seo gerçekten önemli bir konu, tabi bunun akabinde içerik içi seo'da yapılırsa işte o zaman tadından yenmez.
 6. Kadir
  Şubat 02, 11:19 Yanıtla
  Site içi seo aslında kod hatası olmasın yeterlidir. H tagları ve kodlama hataları olmadığı sürece zaten arama motorları tarafından özenilmiş bir site olarak gözükecektir..

Yanıtla!