Micro Niche Blog İle Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanabilmenin en popüler yöntemlerinin başında niche ve micro niche blog kavramları yer almaktadır. Bu yazımızda niche bloglar nedir, nasıl niche blog kurulabilir? bu konular hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Öncelikle bu blogların tam olarak anlamını kavramak gerekirse eğer, bu bloglar belirli kitlelere hitap eden ve sadece belirli alanlar üzerine yoğunlaşmış olan bloglardır. Bunu hemen bir örnek ile pekiştirecek olursak; bir Cep telefonu bloğunun tam olarak niche değeri yoktur. Çünkü her alandan ziyaretçiye hitap edebilir. Ancak bu çok fazla rakip ile de karşı karşıya gelmeniz anlamına geldiği için seçilebilir bir yol değildir. Ancak eğer bloğunuzun içeriği sadece Apple üzerine olursa işte bu blog bir niche blog şeklidir.

Bu bloğa giren insanlar genelde bu cihazlardan birisinin sahibi olacaklar ya da bu cihaz hakkında bilgi gereksinimi duyacakları için sizin bloğunuza geleceklerdir. Ancak elbette bu da daha hala geniş bir kitleye hitap etmek anlamına gelmektedir. Siz eğer içeriği daha da kısıtlayıp iPhone 5 üzerine bir blog meydana getirirseniz işte o zaman bu blog bir micro niche blog olmuş demektir. Bu alanda hem rekabetinizin az olması hem de bu cihaza sahip olan milyonlarca insanın bu durumda ilk tercih nedeni siz olabilirsiniz. Bu da reklamlarınızın tıklanma oranlarının ya da satış ortaklığı kampanyalarınızın veriminin ortalama olarak %90’a ulaşması demektir.

Ancak eğer sadece Cep telefonları içerikli bir blog açmış olsaydık buradan elde edilecek olan kazanç ortalama olarak sadece %40 ila %45 arasında kalacaktı. Bu bloglar ile para kazanmak çok daha kolaydır, iyi bir micro niche ya da niche blog sahibi olunduğunuz da ortalama olarak içeriğe göre ayda 2.000$ sadece Adsense tarzı reklamlar ile elde edebilmeniz mümkündür.

Önceki Google Dostu Site Yapısı
Sonraki Blogları Kullanarak Başarılı Dijital Pazarlama İçin 4 Altın Kural

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 80 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 3 Yorum

Google Adsense Sık Sorulan Sorular

Google Adsense rehberinin son bölümündeyiz. Adsense rehberinin önceki bölümlerinde; Google Adsense Nedir? Google Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur? Google Adsense Hızlı Onay Nasıl Alınır? ve Google Adsense Geliri Nasıl Artırılır? sorularına

Dijital Pazarlama 3 Yorum

İçerik Pazarlama’da Yapılmaması Gereken 7 Hata

İçerik pazarlama şüphesiz ki çok revaçta olan bir dijital pazarlama tekniğidir. İçerik pazarlama ile ilgili yeni araştırmalara başlamış girişimcilerin ilk edindikleri izlenim bunun çokta zor olmayan bir dijital pazarlama tekniği

Dijital Pazarlama 3 Yorum

Niş Pazar Avcılığı

Niş pazarları spesifik özel ihtiyaçlar olan kitleyi ifade eder. Son derece dar bir alandır ama satıcılar için ve pazarlamacılar İçin son derece verimli bir alandır. Çünkü niş pazardaki müşteriler ürüne

2 Yorum

  1. Fikret
    Şubat 05, 18:12 Yanıtla
    Doğru niche'yi bulmak esas mesele. Elbette her malın alıcısı var fakat neticede bir emek veriyorsanız bunun tam karşılığını almak istiyorsunuz doğal olarak.
  2. ovide
    Şubat 29, 09:36 Yanıtla
    İçerik pazarlamasının şu dönemdeki en popüler tekniklerinden birisi bence.

Yanıtla!