Micro Niche Blog İle Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanabilmenin en popüler yöntemlerinin başında niche ve micro niche blog kavramları yer almaktadır. Bu yazımızda niche bloglar nedir, nasıl niche blog kurulabilir? bu konular hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Öncelikle bu blogların tam olarak anlamını kavramak gerekirse eğer, bu bloglar belirli kitlelere hitap eden ve sadece belirli alanlar üzerine yoğunlaşmış olan bloglardır. Bunu hemen bir örnek ile pekiştirecek olursak; bir Cep telefonu bloğunun tam olarak niche değeri yoktur. Çünkü her alandan ziyaretçiye hitap edebilir. Ancak bu çok fazla rakip ile de karşı karşıya gelmeniz anlamına geldiği için seçilebilir bir yol değildir. Ancak eğer bloğunuzun içeriği sadece Apple üzerine olursa işte bu blog bir niche blog şeklidir.

Bu bloğa giren insanlar genelde bu cihazlardan birisinin sahibi olacaklar ya da bu cihaz hakkında bilgi gereksinimi duyacakları için sizin bloğunuza geleceklerdir. Ancak elbette bu da daha hala geniş bir kitleye hitap etmek anlamına gelmektedir. Siz eğer içeriği daha da kısıtlayıp iPhone 5 üzerine bir blog meydana getirirseniz işte o zaman bu blog bir micro niche blog olmuş demektir. Bu alanda hem rekabetinizin az olması hem de bu cihaza sahip olan milyonlarca insanın bu durumda ilk tercih nedeni siz olabilirsiniz. Bu da reklamlarınızın tıklanma oranlarının ya da satış ortaklığı kampanyalarınızın veriminin ortalama olarak %90’a ulaşması demektir.

Ancak eğer sadece Cep telefonları içerikli bir blog açmış olsaydık buradan elde edilecek olan kazanç ortalama olarak sadece %40 ila %45 arasında kalacaktı. Bu bloglar ile para kazanmak çok daha kolaydır, iyi bir micro niche ya da niche blog sahibi olunduğunuz da ortalama olarak içeriğe göre ayda 2.000$ sadece Adsense tarzı reklamlar ile elde edebilmeniz mümkündür.

Önceki Google Dostu Site Yapısı
Sonraki Blogları Kullanarak Başarılı Dijital Pazarlama İçin 4 Altın Kural

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 6 Yorum

Adsense’den En Çok Kazandıran Siteler Nelerdir?

Adsense’den en fazla kazandıran siteler nelerdir? sorusuna cevap vermeden önce, yazımızı Adsense’nin tam olarak ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar içinde, anlaşılır ve kısa bir dille anlatmakta yarar var. Adsense, Google servislerinden

Dijital Pazarlama 3 Yorum

En İyi Pazarlama, İyi İçeriktir

Bu sözü daha önce yüzlerce yada binlerce kez duyduğunuza bahse girerim. Peki ama bu bir klişe ise neden bir çok içerik yazarı ve pazarlamacı başarısız? Klişe yada değil, birşeyleri bilmek

Dijital Pazarlama 3 Yorum

Google Adwords Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Adsense’de reklam alan tarafken; Google Adwords’te reklam veren tarafa geçmiş bulunuyoruz. En basit açıklama ile Google Adwords: Adsense’in gösterdiği reklamları alan ve Adsense’de yayınlanmasını sağlayan sistemdir. Ayrıca Google arama

2 Yorum

  1. Fikret
    Şubat 05, 18:12 Yanıtla
    Doğru niche'yi bulmak esas mesele. Elbette her malın alıcısı var fakat neticede bir emek veriyorsanız bunun tam karşılığını almak istiyorsunuz doğal olarak.
  2. ovide
    Şubat 29, 09:36 Yanıtla
    İçerik pazarlamasının şu dönemdeki en popüler tekniklerinden birisi bence.

Yanıtla!