Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığı nasıl yapılır

Makale yazmak ve makale yazarak para kazanmak son zamanların ek gelir trend modeli olarak birçok insanın başvurduğu gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün internet ortamında milyonlarca web sitesine gerekli olan güncel içeriklerin sağlanması için makale yazmak ihtiyacı doğmaktadır. Web sitelerinin sahipleri kendi sitelerine ziyaretçi çekmek için sürekli olarak güncel içerikler eklemek durumundadır.

Güncel ve Özgün makalelerin bu noktada önemli bir yeri vardır. İçerik üretmek için vakit ayıramayan site sahipleri bu iş için özel olarak makale yazarlarını kullanırlar. Makale yazarları ek iş olarak istenilen konularda ve kategorilerde konu araştırması yaparlar ve diğer makalelerden benzersiz bir şekilde Seo uyumlu makale yazarlar. Yazılan makaleler hiçbir trend anahtar kelime barındırmıyorsa, yazı yeterli trafiği çekemeyecektir.

Ziyaretçilerin sitelere ulaşımı anahtar kelimeler sayesinde sağlanmış olur. Bir konu hakkında makale yazıldığında ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeyi aratarak o makaleye ulaşabileceklerini tahmin etmek için Google analiz siteleri, Alexa analiz sitesi ,Google kelime aracı semrush analiz sitesi gibi siteler yardımıyla güncel anahtar kelimeler tespit edilir ve bu anahtar kelimeler dikkate alınarak makale yazılır. İnternet siteleri için makale yazmak sıradan makale yazmaya benzemez. Sıradan makalelerin hedefledikleri kitleler zaten hazırdır. Fakat internet siteleri için hit getiren makaleler yazmak başlı başına ayrı bir iştir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazmak için öncelikle konuyla ilgili anahtar kelimelerin tespiti gerekir. 100 kelimelik bir yazıda Ortalama bir anahtar kelime bir veya iki kez geçirilebilir. Örneğin şeker hastalığı ile ilgili bir makale yazılacaksa şeker hastalığı ile ilgili Anahtar kelimelerin neler olduğu ortaya çıkar. Bu anahtar kelimeler genel olarak şeker hastalığı, diyabet, diyabet Tip 1, diyabet Tip 2, şeker hastalığı tedavisi, şeker hastalığı nedenleri gibi yoğun bir ilgi gören ve en çok aratılan kelimeler temel alınarak makale inşasına başlar.

Özgün 100 kelimelik bir makalenin konu araştırması kelime analizi ve yazım Suresi ortalama 25 dakika almaktadır. Makale yazarları belli bir hızı kazandıktan sonra 100 kelimelik bir makaleyi 10 dakikada yazabilecek bir birikime sahip olurlar. 100 kelime makale ücreti ortalama 1.00-2.00 TL olarak fiyatlandırılır ve iyi bir makale yazarının günde 20 makale yazması beklenebilir. Gelir elde etmek isteyen internetten para kazanmak için yollar arayan insanların belli bir bilgi birikimi ve araştırma isteği varsa makale yazarak para kazanmak başvurulacak en kolay yollardan biridir.

Önceki Burak Oran ile Wpmavi ve Blogculuk Üzerine Söyleşi
Sonraki Niş Pazar Avcılığı

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Nasıl Yapılır ? 2 Yorum

WordPress Boş Sayfa Hatası Nasıl Çözülür ?

Bu gönderimde hepimizin başına gelebilecek olan wordpress boş sayfa hatasını nasıl çözümleyebileceğinizi videolu bir anlatım şeklinde anlattım. Umarım herkes için yararlı olur. Blografi.net olarak webmaster ve blogcuların başına gelen ve

Nasıl Yapılır ? 21 Yorum

Adblocker! Lütfen Okuyun

Son dönemlerde internet kullanıcılarının çok büyük bır kısmının Adblocker kullanmaya başladığı aşikardır. Belki siz dahi bu yazıyı okurken şu anda Adblocker’ınız tarayıcınıza kurulu ve aktif olarak burada bulunuyorsunuz. Öncelikle Adblocker

Nasıl Yapılır ? 2 Yorum

Bitcoin Nedir, Nereden Alınır?

Bitcoin dijital para birimi olarak İnternet ortamında kullanılan alınıp satılabilen ve BTC olarak kısaltılabilen bir para birimidir. İnternet kullanımının gittikçe yaygınlaşmasıyla uluslararası alanda Bitcoin oldukça popüler olmaya başlamıştır. 2008 senesinde

2 Yorum

 1. Zaman
  Mart 19, 10:08 Yanıtla
  Bir makale yazmak/yazabilmek gerçekten çok güzel birşey, gelir için olsun veya olmasın. Fakat 25 dakika demişsiniz benim ilk yazdığım makalem yaklaşık 6-8 saatimi almıştı(toplamda daha fazla). Bu zaman sorununu bir türlü aşamıyorum.
  • Tufan Kürşat
   Mart 28, 13:33 Yanıtla
   Eğer harcadığınız zaman makalenin kalitesine olumlu yönde yansıyorsa bunu sıkıntı etmemelisiniz. Ancak 6-8 saat harcadığınız makale oldukça uzun olsa gerek :)

Yanıtla!