Kurumlar İçin Blog Sahibi Olmanın Faydaları

Bir çok kurum ve firmanın artık web siteleri bünyesinde veya harici olarak blog barındırmaya ve güncellemeye başladığını farketmişsinizdir. En küçük ölçekli işletmeden tutunda, en bilinirliği yüksek marka olmuş firmalara kadar hepsi web sitelerine blog entegre edip bunu etkili şekilde kullanmaya başlamaktadırlar. Bloglamanın kurumsal anlamda neden bu kadar rağbet gördüğünü ve yaygınlaşmaya başladığını hiç merak ettiniz mi?

Kurumlar İçin Bloglama

Kurumlar için bloglar neden önemli

Arama motorları sık güncelleme ve sürekli yeni içerik akışını çok seviyorlar. Bu yüzden blog sahibi olmak yapabileceğiniz en güçlü SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmasıdır.

Sürekli ve kalıcı olarak güncel olmak, sahip olduğunuz müşteri portföyünüzü firmanız ile ilgili olarak yeniliklerden haberdar kılmak son derece önemlidir. Blog sahibi olarak hem müşterilerinizi firmanız ile ilgili gelişmelerden haberdar etmiş olursunuz hemde müşteri portföyünüz ile firmanız arasında organik bir bağ oluşturmuş olursunuz.

Blog sahibi olarak müşterileriniz ile aranızda ki güven bağını güçlendirirsiniz. Bloglamanın temel mantığı ve prensibi “iletişim ve diyalogtur”. Bu yüzden müşterileriniz sıklıkla yeni yazılara yorum yaparak sizinle iletişim kuracak ve sonucunda da müşteri kitleniz ile aranızda kalıcı ve güncel bağlar kurulacaktır.

Blog sahibi olmanın pazarlama ve satış konusunda da etkin rolü vardır. Kurumsal bloglar belirli bir aktivite düzeyine ulaştıktan sonra ürün ve hizmetlerin tanıtımı amacı ile çeşitli reklam ve kampanya duyuruları yapabilir hatta belirli modül ve platformlar oluşturarak doğrudan satış gerçekleştirilebilir.

Önceki Age Of Empires Definitive Süprizi
Sonraki Etkili Bir Blog Oluşturmanın 5 Yolu

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 3 Yorum

Bloglama’ya Giriş Rehberi 2

Bloglama’ya giriş rehberinin 2. bölümü ile karşınızdayız. 1. bölümümüz de; blog nedir, blog nasıl açılır ve blog platformları gibi bloglamanın temel bilgilerini vermiştik. Bu bölümde ise blog için niche seçimi, blog

Bloglama 10 Yorum

Kestirme Yol Yoktur!

Eğer birşey üretmek istiyorsanız, bunun için emek harcamalısınız. Genellikle insanlar birşeyler üretmeye çalışırken hep bir kısa yada kestirme yol ararlar. Bir içerik yazarken bile bazen bir konuyu anlaşılabilir kılma çabasından

Bloglama 1Yorum

Blogcular neden yorum yapmalı?

Eğer bir bloga girip bir yazı okumuşsam yazıyı doğru bulayım ya da yanlış bulayım altına mutlaka yorumumu atarım. Yorum konusu çoğu webmaster ve blogcu için aslında önemsiz gibi görünse de

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmadı

İlk siz olabilirsiniz! Bu iletiye yorum yap...

Yanıtla!