Kurumlar İçin Blog Sahibi Olmanın Faydaları

Bir çok kurum ve firmanın artık web siteleri bünyesinde veya harici olarak blog barındırmaya ve güncellemeye başladığını farketmişsinizdir. En küçük ölçekli işletmeden tutunda, en bilinirliği yüksek marka olmuş firmalara kadar hepsi web sitelerine blog entegre edip bunu etkili şekilde kullanmaya başlamaktadırlar. Bloglamanın kurumsal anlamda neden bu kadar rağbet gördüğünü ve yaygınlaşmaya başladığını hiç merak ettiniz mi?

Kurumlar İçin Bloglama

Kurumlar için bloglar neden önemli

Arama motorları sık güncelleme ve sürekli yeni içerik akışını çok seviyorlar. Bu yüzden blog sahibi olmak yapabileceğiniz en güçlü SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmasıdır.

Sürekli ve kalıcı olarak güncel olmak, sahip olduğunuz müşteri portföyünüzü firmanız ile ilgili olarak yeniliklerden haberdar kılmak son derece önemlidir. Blog sahibi olarak hem müşterilerinizi firmanız ile ilgili gelişmelerden haberdar etmiş olursunuz hemde müşteri portföyünüz ile firmanız arasında organik bir bağ oluşturmuş olursunuz.

Blog sahibi olarak müşterileriniz ile aranızda ki güven bağını güçlendirirsiniz. Bloglamanın temel mantığı ve prensibi “iletişim ve diyalogtur”. Bu yüzden müşterileriniz sıklıkla yeni yazılara yorum yaparak sizinle iletişim kuracak ve sonucunda da müşteri kitleniz ile aranızda kalıcı ve güncel bağlar kurulacaktır.

Blog sahibi olmanın pazarlama ve satış konusunda da etkin rolü vardır. Kurumsal bloglar belirli bir aktivite düzeyine ulaştıktan sonra ürün ve hizmetlerin tanıtımı amacı ile çeşitli reklam ve kampanya duyuruları yapabilir hatta belirli modül ve platformlar oluşturarak doğrudan satış gerçekleştirilebilir.

Önceki Age Of Empires Definitive Süprizi
Sonraki Etkili Bir Blog Oluşturmanın 5 Yolu

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 0 Yorum

Bloglamadan Önce Yanıtlamanız Gereken 4 Soru

Eğer sizde bir blog oluşturmaya karar verdiyseniz, şüphesiz blogunuzun başarıya ulaşması için çok ciddi zaman harcamanız gerektiğini bilmelisiniz. Günümüzde her dakika yüzlerce yeni bloglar oluşturuluyor. Herkes bir umut ile blogunu

Bloglama 7 Yorum

Popüler Blog Oluşturmanın 20 Püf Noktası

Yeni bir blog oluşturmak eskisinden daha kolay, fakat bir çok kişi erken pes edip, bloglarını ilgisiz bırakıyorlar. Popüler bir blog oluşturmak için en önemli 20 püf noktayı paylaşıyoruz. Bu püf

Bloglama 5 Yorum

Profesyonel Bloglama İle Hobi İçin Bloglama Arasındaki Fark Nedir?

Blog yazma, son yıllarda birçok kişi tarafından hobi amaçlı yapılan bir iştir. Ticari amaçlı veya kişisel blog açmak mümkündür. Bloglar Google üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak açılabilmektedir. Kişisel bloglarda içerik,

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmadı

İlk siz olabilirsiniz! Bu iletiye yorum yap...

Yanıtla!