Kötü Blog Yorumları ile Nasıl Başa Çıkılır?

Blog sitelerinizde yabancıların yorum yapmasına izin verdiyseniz olumsuz ve anlamsız yorumlarla karşılaşma olasılığı herzaman olacaktır. Blog yazarları bir içerik ürettikleri zaman faydalı olacağına inandıkları içerikler üreterek takdir beklerler fakat konu ile hiçbir alakası olmayan kötü niyetli insanların sadece sizin yazılarınızı kötülemek amacıyla yazdıkları kötü yorumlar ve belki de küfürler istenmeyen durumlardır.

Kötü blog yorumları ile başa çıkmak

Eğer bir blog sahibiyseniz ve bir içerik paylaşmışsanız içeriğiniz hakkında kötü niyetli insanların kötü yorumlarıyla mücadele etmek ve onlara kötü şekilde karşılık vermek hem moralinizi bozacaktır hem de diğer ziyaretçilerin size karşı tavır almasına neden olacaktır. Bu durum sizin itibarınızı da zedeleyecektir. Size vereceğimiz birkaç basit ipucuyla blog sitenize gelen olumsuz kötü niyetli yorumlara yaklaşımınızı düzeltebilir ve ortamı yumuşatabilirsiniz.

Basit Bir Teknik

Öncelikle Hindistan’ın Kadim bilgeleri tarafından kullanılan ve tavsiye edilen şu yöntemi kullanın, kötülüğe karşı hemen kötülükle cevap vermeyin!
Bu Kural blog sitelerde olduğu gibi gerçek hayatta da geçerli bir davranıştır. Bize zarar getirmez tam tersine yarar getirir. Sitenizden kötü bir yorumla karşılaştığınızda o yoruma hemen ve öfkeyle cevap vermeyin. Aradan belli bir sürenin geçmesine izin verin. Belli bir sürenin geçmesi öfkenizin yatışmasına yardımcı olacaktır. Yorumlara cevap verirken mutlaka yapıcı olmaya çalışın.

Olumsuz yorumun neden yapıldığını anlamaya çalışın. Sitemize herhangi bir içeriğinize ya da paylaştığınız herhangi bir yazıya olumsuz ve kötü yorumlar yazan insanlara karşı tamamen cevapsız kalmak da bir çözüm değildir. Sosyal içeriklere çok fazla ağırlık verdiğiniz ve ziyaretçilerin yorumlarına ihtiyaç duyduğunuz platformlarda yorumcuların yorumlarını engellemek gibi bir hataya düşmemeniz gerekir. Bu durum sizin tarafsızlığınızı ve güvenilirliğinizi zedeler. Eğer bunu yaparsanız kullanıcılar başka isimlerle başka rumuzlarla tekrar sitenize gelirler ve daha kötü yorumlar yazarlar. Birçok inatçı insan bu eylemi her gün yapmaktan çekinmez. Ta ki siz sıkılıncaya kadar…

Bakış Açınızı Değiştirin

Belki de kötü blog yorumları sizi geliştirecek araçlardır. İsteseniz para ile bile satın alamayacağınız düzeltici yapıcı unsurlar olabilirler. Kötü yorumlara bir de bu pencereden bakın. İyiliğe herkes iyilikle cevap verebilir ama asıl erdem kötülüğe de iyilikle cevap verebilmektir.

Önceki Niş Pazar Avcılığı
Sonraki Hangi İçerik Yönetim Sistemi?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 77 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 0 Yorum

Bloglamanın 4 Kuralı

Gün geçtikçe her niche’de rekabet artmakta ve talep gören niche’lere daha yoğun bloglama yapılmaktadır. Bu yüzden yerinizde sayarak sürekli gelişen niche’lerde rakipleriniz ile rekabet etme şansınız bulunmuyor. Bu şartlarda micro-niche

Bloglama 0 Yorum

Bloglamanın ve Blogculuğun Tarihi

Bugün bir çok insan blogluyor. Eğer ki bu blogda yer alan bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle sizde bu bloglayanların arasında yer alıyorsunuz demektir. Peki, blog ya da bloglama terimi ilk

Bloglama 5 Yorum

Çok Kazandıran Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Blogculuk ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle ilk adımda size en çok kazandırabilecek arama değerleri yüksek olan kelimelere ulaşabilmeniz gerekmektedir. Çünkü doğru bir hedef belirlemeden rastgele bir hedef üzerinde hem bir

4 Yorum

 1. Kemal
  Şubat 28, 20:45 Yanıtla
  Blogcular için işin en zorlu kısımlarından birisi hakkında son derece faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.
 2. Chip Tuning
  Nisan 01, 13:01 Yanıtla
  Teşekkürler... Bence çok yararlı bir paylaşım olmuş. ... tşkler
 3. iş fikirleri bulmak
  Nisan 23, 22:20 Yanıtla
  kötü yorumlar mutlaka kontrol altında olmalıdır sitenize ve markanıza olumsuz yönde etki edebilir.

Yanıtla!