Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Google Adsense hesabı nasıl açılır?

Bir önceki yazımızda Google Adsense’in ne olduğunu ve belli başlı avantajlarından bahsetmiştik. Bu yazıda ise Google Adsense hesabının nasıl oluşturulacağını adım adım göstereceğiz. Şüphesiz ki günümüzde Adsense dışında Adsense’e alternatif oluşturacak nitelikte bir çok reklam firması yerli ve yabancı olarak mevcut. Ancak Google Adsense ile çalışmaya başlayıp bu konuda biraz deneyim edindiğiniz zaman Adsense’in gerçek bir alternatifinin olmadığını göreceksiniz.

Google Adsense hesabı oluşturabilmeniz için bir takım şartlar var ve bu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle Google Adsense yönergelerine uygun bir web siteniz olmak zorunda. Ayrıca Adsense hesabı oluşturabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir, şayet 18 yaşını doldurmadıysanız, size bu hesabı oluşturma iznini tanıyan ebeveyninizin bilgilerini vererek hesap oluşturabilirsiniz.

Adım Adım Google Adsense Hesabı Oluşturma

Öncelikle https://www.google.com/adsense/login/tr/?hl=tr  sayfasına gidin, burada size yeni bir Google hesabı oluşturma yada mevcut Google hesaplarınızdan birini kullanma opsiyonu verilecektir.

Adsense adım1

Burada isterseniz giriş yaptığınız mevcut Google hesabınızı kullanın, isterseniz de “başka bir hesap oluşturun veya kullanın” butonunu kullanıp, Google Adsense hesabınız için yeni bir Google hesabı oluşturun tercih sizin. Ben deneme amaçlı olarak hali hazırda sahip olduğum blografiblogu@gmail.com hesabını kullanarak devam ediyorum.

Adsense adım2

İlk çıkan sayfadaki Google hesabı adımını geçtikten sonra artık Adsense hesabımızı oluşturmaya başlıyoruz. Bu sayfada bizden istenen “Web Sitem” kutucuğuna Google Adsense reklamlarını yayınlayacağınız web sitenizin url’sini giriyorsunuz.

Altında ki “İçerik dili” menüsünden Adsense reklamlarını yayınlayacağınız sitenizin içerik dilini seçiyorsunuz.

Adsense adım3

Önünüze Google Adsense hesabınızı oluşturmak için son sayfa olarak bu geliyor. Burada öncelikle iletişim bilgileri kısmından yaşadığınız ülke ve yerel saat dilimini seçip aşağıdaki formu dolduruyoruz.

Adsense adım4

Aynı sayfanın devamında “alacaklı bilgilerinizi” eksiksiz ve doğru olarak giriyorsunuz. Burada oluşturacağınız “alacaklı bilgileriniz” Google Adsense ödemelerinizi alırken Google’ın sizin kimlik profilinizi oluşturmak için kullanacağı bilgilerdir.

Önemli Not: “alacaklı adınız” ile Adsense ödemelerinizi alacağınız banka hesabı adının tam olarak aynı olduğuna emin olunuz!

Alacaklı adınızı hatalı yazarsanız bunu sonradan düzeltmek son derece sıkıntılı ve çoğu zaman imkansız bir işlemdir;

bu bağlantıdan ” https://support.google.com/adsense/answer/160202 ” alacaklı adınızı ne gibi durumlarda, nasıl değiştirebileceğinize dair resmi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bağlantıdan Google Adsense politikalarına ulaşabilirsiniz; ” https://support.google.com/adsense/answer/48182?hl=tr ” mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Hemen altında ise, “Adsense’ten nasıl haberiniz oldu” menüsünden bir seçenek işaretleyin ve altında devam eden e-posta tercihlerinizi belirleyin. Bunlar işlevsel olarak önemli tercihler değildir dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

 

Başvuru Sonrası

Google Adsense başvurunuzu bu şekilde tamamladıktan sonra, Adsense reklam kodlarını başvuruda belirttiğiniz siteye eklemeniz gerekmektedir. Web sitenize veya blogunuza Adsense reklam kodlarını ekledikten sonra Google Adsense ekibi başvurunuzu incelemeye alacaktır.

Başvurunuzun onaylanması durumunda size “Adsense başvurunuz” onaylanmıştır yada “Adsense başvurunuz aşağıdaki sebeblerden ötürü onaylanmamıştır” şeklinde bir e-posta gönderilecektir. Adsense hesabınız onaylandıktan ve Adsense hesabınızdaki para 10 dolara ulaşınca size bir Adsense pin gönderilecektir ve bu pini Adsense hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Adsense ödemelerini ise Adsense hesabınızdaki para 100 dolara ulaştıktan sonra almaya başlayabilirsiniz.

Önceki Google Adsense Nedir?
Sonraki Google Adsense Hızlı Onay Nasıl Alınır?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 4 Yorum

Clickbank Ürünleri İçin Adwords Kullanılabilir mi?

Clickbank başta olmak üzere affiliate ağlardan edilinilen ürünleri tanıtmak ve alıcı göndermek için Google Adwords kullanılabilirmi? Bu konuyu ve takibinde soruya çok sıklıkla karşılaştığım için bu konuyu aydınlığa kavuşturmak istedik.

Dijital Pazarlama 2 Yorum

Ne Pazarladığınız Kimin Umrunda?

Yapılabilecek en büyük hata, dijital pazarlamacıların aşırı derecede kendi ürün ve hizmetlerine odaklanmalarıdır. Bunu bir çok defa bir çok farklı mecrada görüp şahit olma fırsatım oldu. Bazı pazarlamacılar geleneksel yöntemlerin

Dijital Pazarlama 2 Yorum

Micro Niche Blog İle Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanabilmenin en popüler yöntemlerinin başında niche ve micro niche blog kavramları yer almaktadır. Bu yazımızda niche bloglar nedir, nasıl niche blog kurulabilir? bu konular hakkında detaylı bilgilere

5 Yorum

 1. afet
  Şubat 10, 07:03 Yanıtla
  Adsense şu an internetten para kazanma konusunda en stabil yöntem bence.
 2. Özge
  Şubat 10, 18:41 Yanıtla
  Adsense'in ciddi bir alternatifi şu an için yok web sitelerinden para kazanmak isteyenler için en önemli seçenek. Güzel paylaşım olmuş Adsense ile yeni tanışanlar için.
 3. Cem Akkılıç
  Kasım 22, 17:29 Yanıtla
  Merhaba... Çok önemli bir noktayı atlamışsınız. Web sitesi kutucuğuna ne eklerseniz ekleyin Google kabul eymiyor. O bölümü daha detaylı açıklayın lütfen.
 4. sohbet
  Şubat 24, 20:26 Yanıtla
  6 yıl uğraştım 4 web harcadım alamadım. Çok zor oluyor. Her web sitesini de kabul etmiyor diye duymuştum. Alanlara hayırlı olsun.
 5. […] Sorular, Google Adsense Geliri Nasıl Artırılır?, Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?, Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır?, Google Adsense Nedir? başlıkları altında ayrıntılarıyla […]

Yanıtla!