Facebook’u Dijital Pazarlama İçin Kullanmak

Facebook’un gençlere ve çocuklara yönelik bir platform olduğunu düşünmüşsünüzdür. Belki birkaç yıl öncesine kadar gerçekten bu tanımlama kısmen doğru olabilirdi fakat artık öyle değil. Bir çok firmanın Facebook’u kullanarak uyguladığı kampanya ve pazarlama stratejileri ile büyük başarılar elde ettiğini biliyoruz.

Facebook’u Dijital Pazarlama İçin Kullanmak

O’reilly medya isimli kurumun yapmış olduğu bazı araştırma sonuçlarından çıkan istatistiki veriler bize bunun ne derece önemli ve etkili olduğunu ispat eder nitelikteler. Bu istatistiklerden bazılarına göz atalım;

  • 1 yıllık süre içerisinde yapılan araştırmalarda Facebook’un 35 ile 44 yaş arası kullanıcılarının %51 arttığı tespit edilmiştir.

  • Yine aynı dönemde ki 45-54 yaş aralığı Facebook kullanıcılarının %47 oranında arttığı belirtildi.

  • 26-34 yaş grubu kullanıcılarının sayısı ise yukarıdaki yaş grublarına kıyasla %26 gibi daha az bir büyüme yaşadığı görüldü.

  • 2 milyara yakın kullanıcısı olduğu tahmin edilen Facebook’un %50 sinden fazla olan kullanıcıları kolej yaşından yukarıda bulunuyor.

Bu veriler ışığında Facebook’un artık bir genç veya çocuk platformu olmanın çok uzağında her türlü yaş grubunu bünyesinde barındıran global bir ağa dönüştüğünü görmek mümkün. Bu da Facebook’u pazarlama ve etkileşim anlamında hayati öneme sahip bir platform ve araç haline getirmekte.

Facebook’un içerisinde sağlamakta olduğu Facebook sayfalarından tutun, reklam ve kampanya araç gereçlerine kadar çeşitli ekipman ve olanakları ile dijital pazarlamacılar için vazgeçilmez bir platform noktasına gelmiştir. İster dijital pazarlama amacında olan bir firma olun isterse popüler bir kişi için hayran sayfası yada platformu oluşturma amacı taşıyın, Facebook günümüzün vazgeçilmez dijital nimetlerinden en başı çekeni durumundadır.

Facebook’ta Etkili Pazarlama İçin İstatistiksel Yol Haritası başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririm.

Önceki Etkili Bir Blog Oluşturmanın 5 Yolu
Sonraki Beyin Fırtınası Nasıl Yapılır?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 0 Yorum

Blogları Kullanarak Başarılı Dijital Pazarlama İçin 4 Altın Kural

Dijital pazarlama’nin en cazip yönü tartışmasız ürün sahibi olmak zorunda olmamanız ve satış sonrası destek vermemeniz. Bu tür ticaretin en ağır sorumluluklarından soyutlanmış ve %100 satış odaklı hareket edebilme konforu

Dijital Pazarlama 3 Yorum

Niş Pazar Avcılığı

Niş pazarları spesifik özel ihtiyaçlar olan kitleyi ifade eder. Son derece dar bir alandır ama satıcılar için ve pazarlamacılar İçin son derece verimli bir alandır. Çünkü niş pazardaki müşteriler ürüne

Dijital Pazarlama 5 Yorum

Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Bir önceki yazımızda Google Adsense’in ne olduğunu ve belli başlı avantajlarından bahsetmiştik. Bu yazıda ise Google Adsense hesabının nasıl oluşturulacağını adım adım göstereceğiz. Şüphesiz ki günümüzde Adsense dışında Adsense’e alternatif

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmadı

İlk siz olabilirsiniz! Bu iletiye yorum yap...

Yanıtla!