Facebook Sayfanızın Üye Sayısını Artırmak

facebook sayfası üye sayısı artırma

Facebook’ta bir sayfa açtıysanız ve Facebook sayfanızın üye sayısını arttırmak istiyorsanız, yapmanız gereken şeylerden ilki düzenli paylaşım yapmaktır. Düzenli paylaşım yapan Facebook sayfaları eninde sonunda gelişim gösterecektir.

Her gün, günde dört beş tane olacak şekilde, herkesin hoşuna gidecek paylaşımlar yaparsanız, bu paylaşımlar kısa zaman sonra ilgili kişilere ulaşacaktır.

Burada biraz sabırlı davranmanız gerekir. Facebook üye sayısını arttırmanın diğer yollarının başında arkadaş daveti gelir. Arkadaşlarınızı yeni sayfanıza davet ederek etkileşim sayısını arttırabilirsiniz.

Tanıdıklarınızı etkiletmek ve fake hesaplarla sayfaya davet yapmak da yine üye sayısını arttırmanın etkili yollarındandır.

Facebook Reklamlarını Kullanabilirsiniz

Facebook sayfasının üyesini arttırmak Facebook’un sayfalara özel düzenlediği reklam fırsatlarını kullanabilirsiniz. Facebook reklamları sayfa sayısını arttırmanın en etkili yöntemidir çünkü Facebook, özel reklam fırsatları ile sayfaların kolay bir şekilde yükselmesine olanak sağlar.

Başka sayfalarla link takası yapmak, sayfanız ile aynı konuda yayın yapan Facebook sayfalarına sayfanızı kullanarak yorum yapmak, sitenize beğen butonu eklemek ve Addmefast kullanmak Facebook sayfanızın üye sayısını arttıran diğer yöntemlerdir.

Bu yöntemler dışında bilmeniz gereken en önemli şey, kaliteli içeriklerin bir gün mutlaka muhatabına ulaşacağıdır. Bu nedenle her surette sayfanızda kaliteli paylaşımlar yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer kaliteli paylaşımlarda bulunmazsanız, hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, internet siteniz yeteri kadar ilgi göremeyecek ve beğeni alamayacaktır.

Önceki Mutlu Yeni Yıllar!
Sonraki Blogunuz İçin İdeal Ürün Tanıtım Sayfası Hazırlama

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Sosyal Medya 0 Yorum

Sosyal Medya’da Yapılmaması Gereken 6 Hata

Uzun zamandır hayatımızın bir parçası olan sosyal medya blogculuk ve web dünyası açısından çok önemli bir yere sahip. Tüm büyük firmalar ve markalar etkili bir şekilde sosyal medyayı kullanarak kitlelerine

Sosyal Medya 9 Yorum

En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri Türkiye’de ve Dünya’da online ortamda en fazla ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Sosyal medya günümüzün en önemli iletişim, paylaşım ve reklam aracı haline gelmekle birlikte neredeyse her evden

Sosyal Medya 0 Yorum

Sosyal Medya Kullanırken Bunlara Dikkat

Günümüzde kişiler, şirketler ve çalışanlar için son derece önemli mecralardan birisi sosyal medyadır. Özellikle de mobil ağlardan sosyal medya sitelerine bağlanmanın geliştiği günümüzde insanlar her anını ya da yaşadıklarını sosyal

14 Yorum

 1. Ali
  Aralık 31, 19:37 Yanıtla
  Yararlı ve doğru bir paylaşım olmuş ancak sayfanızıda hiç olmayan ve popüler bir alanda yaparsanız çok daha çabuk başarı elde edebilirsiniz. Örneğin genel bir dizi sayfası yerine yeni başlayacak diziler hakkında ayrı ayrı sayfa açarsanız etkileşimde fazla olur takipçide.
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 17:33 Yanıtla
   Kesinlikle Micro-Niche seçerek o yönde çalışmalar yapmak özellikle de daha önceden türetilmemiş yada o yönde çok iddialı sayfalar olmayan bir kategoride niche seçip , sayfa açmak sizin için en iyi seçim olacaktır.
 2. ceyda
  Ocak 01, 07:29 Yanıtla
  biz site sahiplerinin en çok aradığı bilgi olmuş teşekkür ederim
 3. Bora
  Ocak 01, 15:19 Yanıtla
  valla özellikle webmaster işleri ile uğraşanlar için çok iyi bir makale olmuş,sosyal tanıtım bizim için olmazsa olmazlardan..
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 17:36 Yanıtla
   Sizinle hemfikirim , sosyal paylaşım sitelerinde bir kitleye sahip olmak bizim için faydası olabilecek avantajların en büyüğüdür.
 4. Ahmet Bilal
  Ocak 01, 22:41 Yanıtla
  Çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkür ederim. Hocam ben Facebook reklamlarını kullandım ama sizden daha yüksek beğeni sayısına sahip bir sayfaya reklam vermekten daha iyi olmuyor. Arkadaşlara bir tavsiyede benden olsun.
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 17:42 Yanıtla
   Tabiki dediğiniz gibi yüksek hit alan sayfaların sizi önermesi çok önemlidir. Bu gibi yüksek hit alan sayfa sahipleriyle karşılıklı yardımlaşmak en güzelidir. Onun sizi önerip , sizin onu önermeniz her iki taraf içinde güzel olacaktır. Her zaman rekabet içinde olduğunu düşünüp tek başınıza ilerlemek isterseniz bu sizi çok yıpratır. "Dostuna da düşmanına da yardım et; çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla daha dost olursun." Cledbul
 5. Rifat
  Ocak 02, 23:24 Yanıtla
  Özellikle ilgi çekici içerikler girmek çok işe yarıyor
 6. Selçuk Damar
  Ocak 14, 10:42 Yanıtla
  Güzel paylaşım kendi Facebook sayfamda deneyeceğim bakalım arttırabilecek miyiz :)
 7. Nedim
  Ocak 16, 22:04 Yanıtla
  Zamanla farklı farklı şeyler çıkıyorum hocam. Facebook'da habire yeni birşey çıkarıyor. En sonunda her beğeni 1lira dicekler. Ondan sonra kimse beğenmicek hiçbirşeyi. Yinede paylaşımınız için teşekkür ederim hocam.
 8. Emre
  Ocak 18, 19:04 Yanıtla
  Addmefast önceden çok işe yarıyordu ancak herkes face hesap açtı tadı tuzu kalmadı anca web site sörf de etkili.
 9. Ayhan Kar
  Ocak 24, 18:07 Yanıtla
  Açıkçası ben ne yaptıysam bir türlü Facebook hayran sayfamı arttıramadım yapmadığım tek şey reklam vermek onuda vermek istemiyorum
 10. Tunahan
  Şubat 01, 22:46 Yanıtla
  Facebook sayfa sayımın üye sayısını arttırmak ıcın gecenler de bır facebooka reklam koyayım dedım 10 küsür dolara sanırım 60 kişi falan gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Gerçek ve ilgili kullanıcılara nasıl ulaşıpda büyük bir sayfa oluşturucaz çözümleyemedim.

Yanıtla!