Etkili Dijital Pazarlama Yöntemleri

Açıkçası pazarlamacılıkta sınırlar bir çok meslek dalına göre çok daha geniş ve esnektir. Dönem dönem bir çok pazarlamacının ulaşmaya çalıştığı müşteri kitlesine erişmek çılgınlığa varan hatta bazen etik olmayan çoğu yönteme başvurdukları görülür. “Kötü reklam yoktur” sözünün türeme noktasıda tam burasıdır.

Pazarlamacılık bir nevi dikkat çekme sanatı olduğuna göre, pazarlamacıların daha geniş kitleye ulaşmak adına hemen her yönteme başvurduklarını görebilirsiniz. Dijital pazarlamada ise durum farklı değildir. Dijital ortamın sağladığı alternatif araç ve ortamlar sayesinde, dijital pazarlamacıların daha yaratıcı ve etkili yöntemler geliştirdiklerini görmek ve analiz etmek mümkün. Gelin etkili dijital pazarlama için önemli satır başlarına birlikte göz atalım.

Dijital pazarlama

Cesurca Hamleler Yapabilmek

Dijital pazarlamacılıkta başarıya giden yolda ki en önemli kriterlerden birisi cesur ve iddialı yöntemleri denemekten çekinmemek! Yeri geldiğinde dikkatleri üzerinize çekebilmek için klişe olmuş söylem ve yöntemlerin dışına çıkmanız son derece olumlu ve dahi beklenmedik derecede yüksek geri dönüşler almanıza olanak tanıyabiliyor.

Dijital Ortamın Fırsatlarını Görüp Kullanabilmek

Dijital ortamın getirdiği en büyük avantaj kuşkusuz “erişim”dir. Sosyal medya başta olmak üzere bir çok dijital ortam ve araç fiziksel koşullarda erişemeyeceğiniz kadar çok geniş kitlelere ve farklı insan topluluklarına erişime olanak tanımaktadır. Sırf bu yüzden bir çok profesyonel ölçekli firma ve kuruluş sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel destek almakta ve çalışmalar yapmaktadır.

Ölçülebilir ve Sınanabilirlik

Dijital ortamın pazarlamacılar içn bir diğer önemli özelliği ise, performans ve tepkilerin ölçülebilir ve sınanabilir olmasıdır. Herhangi bir ürünü tanıtmak için kullandığınız landingpage ( ürün tanıtım sayfası ) ve yine kullanabileceğiniz sosyal medya reklam ve tanıtım çalışmaları ile ilgili istatistiksel ve son derece isabetli doneler alabilmeniz, kampanya ve pazarlama politikanıza yön verme açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Dijital ortamın size sağladığı istatistik ve daha bir çok verisel bilgilerden maksimal faydayı almaya çalışıp pazarlama politikalarınızı bu doğrultuda yönlendirmeniz hayrınıza olacaktır.

Her attığınız adım ve gerçekleştirdiğiniz faaliyet sonrasında elde edeceğiniz istatistiksel verileri çok iyi süzmeli ve değerlendirmelisiniz. Örnek vermek gerekirse Facebook sayfası tanıtım reklamları yaparken kullanmış olduğunuz görsel ve sloganların size kısa süre içerisinde olan geri dönüş hacimini dikkate alarak doğru yolda olup olmadığınızı görebilir ve gerekli olduğu halde performans artışı için gerekli düzenleme ve değişikliklere başvurabilmektesiniz.

Önceki YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!
Sonraki Age Of Empires Definitive Süprizi

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 3 Yorum

Google Adsense Sık Sorulan Sorular

Google Adsense rehberinin son bölümündeyiz. Adsense rehberinin önceki bölümlerinde; Google Adsense Nedir? Google Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur? Google Adsense Hızlı Onay Nasıl Alınır? ve Google Adsense Geliri Nasıl Artırılır? sorularına

Dijital Pazarlama 1Yorum

Google Adsense Geliri Nasıl Artırılır?

Google Adsense rehberimizin bu yazısında Google Adsense gelirinizi nasıl artıracağınız üzerinde duracağım. Hangi yöntemler kullanılarak Google Adsense gelirleri artırılabilir? Ne tür noktalara dikkat etmemiz gerekir? En optimal şekilde Google Adsense

Dijital Pazarlama 1Yorum

Affiliate Ürünleri Blogunuzda Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

İnceleme Yazısı Hiçbir şey öldürücü bir ürün inceleme yazısından daha etkili olamaz! Bir ürün inceleme yazısı ürünü okuyucularınıza tanıtırken aynı zamanda sizin o ürün ile ilgili fikirleriniz okuyuculara rehberlik edererek

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmadı

İlk siz olabilirsiniz! Bu iletiye yorum yap...

Yanıtla!