En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri Türkiye’de ve Dünya’da online ortamda en fazla ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Sosyal medya günümüzün en önemli iletişim, paylaşım ve reklam aracı haline gelmekle birlikte neredeyse her evden en az bir kişinin sosyal medya sitelerinden birinde üyeliği var. Peki en popüler sosyal medya siteleri hangileri? Gelin hep birlikte ülkemizde ve dünyada popülerlik kazanmış sosyal medya sitelerini inceleyelim;

Facebook
Dünya üzerinde en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi olan Facebook kullanıcılarına resim, video, mekan ve durum gibi bilgileri paylaşma, sayfasındaki diğer kullanıcılarla mesajlaşma fırsatı sunuyor.

Twitter
Toplumun her kesiminden kullanıcıların ziyaret ettiği Twitter ise Facebook’tan sonra en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi. Kullanıcılar Twitter üzerinde resim, yazı ve video paylaşabilmektedir.

Instagram
Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan instagram özellikle ünlüler ve gençlerin ilgi odağı olan bir sosyal medya sitesidir.

Google+
Fotoğraf, yazı, video ve internet bağlantılarının paylaşıldığı Google+ her kesimden kullanıcıların ziyaret ettiği sosyal medya sitelerindendir.
En popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan diğer ağlar ise Linkedin, Pinterest, Reddit, Digg, Snapchat, Githup ve Tumbir’dir.

Önceki Sosyal Medyada İlgi Çekmenin Yolları Nelerdir?
Sonraki Yeni Sitelerde Seo Planlaması Nasıl Olmalıdır?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Sosyal Medya 9 Yorum

Youtube Abone Sayısını Artırma Yolları Nelerdir?

Birçok kişi Youtube videoları çekmektedir. Bazı kişiler hobi olarak bu işle uğraşırken bazıları ise Youtube videoları çekerek ciddi paralar kazanmaktadır. Youtube videoları ile kendinize belirli bir kitle oluşturmak istiyorsanız, belirli

Sosyal Medya 0 Yorum

Merhaba!

Blografi’nin bu ilk yazısı. Blogumuzun açılışını temsil eden bu ilk yazıda hepimizin farklı duygularla bu anın tadını çıkardığını belirtmek isterim. Uzun bir yolculuğa başladık ve umuyoruz ki bu yolculuğumuz muazzam

Sosyal Medya 3 Yorum

Sosyal Medyadaki İçeriğinizi Paylaşılabilir Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Sosyal medya ağları, özellikle gençler tarafından yoğun olarak kullanılabilmektedir. Tanıdıklarınız ile haberleşebildiğiniz sosyal medya ağları aynı zamanda yeni bir çevre edinme konusunda da büyük bir kitledir.Sosyal medya paylaşımları, kişilerin dikkat

9 Yorum

 1. Cankurtaranegitimleri
  Aralık 30, 20:29 Yanıtla
  yukarıda bahsettiğiniz sosyal medya organlarına katılıyorum ama maalesef Türkiye genelinde sadece bunlar kullanılıyor oysa ki Dünya genelinde ciddi kitlelere sahip olan bir çok sosyal alan var.
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 16:20 Yanıtla
   Dünya genelinde en çok kullanılanları böyle sıranlanmış durumda. Tabiki bölgesel olarak geniş kitlelere sahip olan diğer sosyal paylaşım siteleride mevcut. Örneğin ; Vkontakte, Rusya'da ve Ukrayna'da en çok kullanılan sosyal web sitesidir. Gadu-Gadu kısaca GG, Polonya'da en yaygın olarak kullanılan chat sunucusudur. 38 milyonluk Polonya'da 6.5 milyondan fazla kullanıcısıyla Yahoo! Messenger gibi uluslararası yaygın sunucuları geride bırakmıştır.
 2. athena
  Ocak 04, 07:35 Yanıtla
  Aslında türkiyede bilinmeyen dünyada kullanılan birçok sosyalü paylaşım sitesi var hatta bu siteler bazen facebook ve twitterın bile önüne geciyor. Bencce bunlar biraz araştırılmalı. Ülkemiz olarak sadece facebook, twitter vazgeçilmez.
 3. Mehmet
  Ocak 19, 13:17 Yanıtla
  Şuan bilinen sosyal medya siteleri bunlar ama bende inanıyorum ki çok kaliteli ama bilinmeyen siteler var. Onlarda yakın zamanda duyulacaktır. İşte o zaman herkesi düdüklemeye çalışan sosyal medya sitelerinden kurtulup(facebook gibi), keyfimize bakabilicez.
 4. Numan
  Ocak 20, 21:50 Yanıtla
  Bir blog sitesi olarak bence Friendfeed'ide o listeye eklemelisiniz. Zira bütün sosyal medya hesaplarından çok daha fazla etkileşimi Friendfeed sayesinde alabilirsiniz.
 5. Mert Kuru
  Ocak 21, 06:53 Yanıtla
  Bana göre şuanda twitter facebook un önüne geçmiş durumda. Millet artık face yi açıp bakıp kapatıyor paylasımlarını ve gezıntısını twıtter uzerınden yapıyor. Yani en azından ben ve benım çevrem aktifliğini twitter uzrıne taşımış durumda
 6. Meryem
  Ocak 27, 17:50 Yanıtla
  Hepsini anlıyorum da şu instagram nasıl bu kadar popüler oldu anlayamıyorum, sonuçta ortada elle tutulur bir fikir bile yok, sadece fotoğraf paylaşımı (ki başka yerlerde de var) ile bu kadar bilinir bir site olması gerçekten beni çok düşündürüyor.
 7. engin
  Ocak 28, 17:35 Yanıtla
  twitter ve instagram harici platformlar beni ne kadar sarmasa da web sektörü ile uğrasan kişilerin işine yarayabilecek onlarca platform mevcut.Mesela reddit, medium.org gibi güzel kitlelere hitap edebileceğiniz ve faydasını görebilirsiniz.
 8. sohbet
  Ocak 12, 13:18 Yanıtla
  Elinize sağlık, güvenli sosyal paylaşım

Yanıtla!