En İyi Pazarlama, İyi İçeriktir

Bu sözü daha önce yüzlerce yada binlerce kez duyduğunuza bahse girerim. Peki ama bu bir klişe ise neden bir çok içerik yazarı ve pazarlamacı başarısız?

Klişe yada değil, birşeyleri bilmek ile bunu idrak etmek ve uygulamak çok ama çok farklı şeyler ve bu bir fundemental gerçek. Önemli olan doğru bilinen şeyleri söylemek yada yazmak değil, bunu nasıl uygulayacağımızı bilmek ve idrak etmek olduğuna göre konuya geçelim.

En iyi pazarlama iyi içeriktir

 

Bugün pazarlamacılar 2 gruba ayrılmaktadırlar. Bunlar; içerik pazarlamacısı ve geleneksel pazarlamacıdır. Bundan 4-5 yıl öncesine gidecek olursak, çeşitli dijital pazarlama mecralarında “landing page” satış sayfası yönteminin ne kadar popüler ve yaygın olduğunu hatırlarız. 1 alan adı ve üzerine kurulmuş tek sayfalık çarşaf gibi uzun bir satış sayfası ve sayfanın en altında da satış linki.

Landing page yani satış sayfası pazarlama alanında hala önemli bir yer tutmakta fakat dijital pazarlama farklı bir boyuta geçiş yapmış durumda. Günümüzde satış sayfası açık bir şekilde pazarlama odaklı olduğu için bunun yerini içerik pazarlaması almış durumda. İçerik pazarlamasının en büyük avantajı tarafsız görünmek ve tarafsız bir göz ile ürün ve hizmetler hakkında inceleme yaparak insanları bilgilendirmek, eğitmek ve ürün hakkında kendi fikir ve görüşlerinize yer vererek alıcı üzerinde çok daha kuvvetli bir etki bırakmak. İçerik pazarlaması nedir başlıklı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

İyi içerik, herşeyi satar!

İyi bir kalem ve içerik ustası ziyaretçiler üzerinde istediği etkiyi ustaca bırakabilmekte ve dolaylı yoldan satış gerçekleştirebilmektedir.  İçeriğinizin kalitesi ne kadar ikna edici ve güçlü olursa, bir dijital pazarlamacı olarak performansınızda aynı ölçüde artmaktadır. Özellikle global bloglarda gördüğümüz en belirgin özellik; micro niche blog çalışması yapmaktır. Bu bloglar da belirli bir niche ekseninde bol bol içerik yayınlanmakta ve genellikle içeriklerin içerisine gömülmüş affiliate linkler bulunmaktadır. Micro niche blogların avantajlı bir başka özelliği ise adsense kazanç performanslarının genel site ve bloglara kıyasla daha iyi yüksek olmasıdır. Google Adsense + Affiliate Marketing modelleri uygulanarak elde edilen kazançlar oldukça tatmin edici boyutlarda olduğu için micro niche blog vasıtası ile içerik pazarlama popülaritesinin zirve noktasına ulaştı. Bloglar ile Affiliate Marketing yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız; Bloglar ile Affiliate marketing başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer sizinde micro-niche blog kurmak ve Affiliate ürünleri blogunuzda pazarlamak istiyorsanız bu konu ile ilgili yazımıza mutlaka göz atın.

Önceki Kestirme Yol Yoktur!
Sonraki Bloglama İle İlgili 45 Global İstatistik

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 0 Yorum

Blogları Kullanarak Başarılı Dijital Pazarlama İçin 4 Altın Kural

Dijital pazarlama’nin en cazip yönü tartışmasız ürün sahibi olmak zorunda olmamanız ve satış sonrası destek vermemeniz. Bu tür ticaretin en ağır sorumluluklarından soyutlanmış ve %100 satış odaklı hareket edebilme konforu

Dijital Pazarlama 1Yorum

Bloglardan Gelir Elde Etmenin Yolları

Her ne kadar teknoloji hızla gelişiyor, hatta hızına yetişemiyor olsakta, toplumumuzda internetten para kazanma yolları gibi alternatif kazanç kapılarına karşı mesafeli bir duruş söz konusu. Kimileri interneti kesin bir kazanç

Dijital Pazarlama 24 Yorum

Google Adsense Hızlı Onay Nasıl Alınır?

Google Adsense rehberi kapsamında bundan önceki yazılarımızda Google Adsense’in ne olduğu ve nasıl başvuru yapılabileceğini açıklamıştık. Google Adsense rehberi bu yazımızda ise bir çok webmaster’in kabusu olan bir konuya; Google

3 Yorum

 1. Palandöken
  Ocak 25, 11:36 Yanıtla
  Farklı kategorilerde 9 adet sitem var. Hepside ücretsiz ve salt makale yazıyorum birtek adsense'den ortalama aylık $1500 kazanıyorum. Doğrumu yapıyorum bilmiyorum hiç affiliate işine girmedim sadece adsense odaklı kazanmayı düşündüm. bu konuda size 1 mail attım ilgilenirseniz ve tavsiyeleriniz varsa söylerseniz sevinirim.
  • Tufan Kürşat
   Ocak 25, 11:41 Yanıtla
   Siz salt adsense odaklı bir çalışma yapmışsınız, kazancınız ile ilgili yorum yapabilmem mümkün değil ama salt adsense için iyi gözüküyor. Affiliate'i bahsettiğiniz sitelerinizden ziyade ayrı tutmanızda fayda görüyorum, sırf affiliate sistemini kullanmak için farklı web projeleri oluşturabilirsiniz.
 2. selman
  Ocak 26, 18:02 Yanıtla
  Pazarlama ile alakalı püf noktaları cok iyi belirtmişsiniz bu makalede teşekkür ederim paylaşım için. Pazarlama hakkında bilgi almak ve püf noktalarını öğrenmek isteyen arkadaşlar için bulunmaz önemlilikte bir makale olmuş.

Yanıtla!