E-Kitap Nasıl Oluşturulur?

Ülkemizde çok sık olmasa da Avrupa’da ve Amerika’da e-kitap oluşturarak para kazanma yöntemi sık başvurulan bir yöntemdir. Herkes kendi bilgi tecrübe ve becerisine uygun konular seçerek bu konular hakkında resimli ve yazılı elektronik kitaplar hazırlayabilir.

Elektronik kitaplar elektronik ortamda kolay hazırlanabileceği gibi müşterilere gönderimi de PDF formatında olduğu için çok rahat bir şekilde ve hızlı bir şekilde hiçbir masrafa girmeden müşteriye mail yoluyla ulaştırabilirler. Bu önemli avantajlara sahip olan Elektronik kitap günümüzde yüzbinlerce insan tarafından hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.

e-kitap-oluşturma

Farkınızı Ortaya Koyun

Herhangi bir konuda insanlara verebileceğiniz farklı ve yararlı bilgileriniz varsa kolay bir şekilde e-kitap hazırlayarak kitabınızın satışını sağlayarak belli bir gelir elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz gelir kitabınızı ne kadar iyi pazarladığınıza bağlıdır. Bunun için ihtiyacınız olan şey kitabın konusu ile ilgili forumlarda tanıtımlar yapmak ve sosyal ağları kullanmaktır. Kitabınızın çok değerli olduğunu düşünüyorsanız kitabınızdan içerikleri barındıran blog siteleri oluşturabilirsiniz.

E-Kitap Nasıl Hazırlanır?

E-kitap hazırlamak için ihtiyacınız programlar Power Point programı ve Corel 7 Draw programıdır. Corel 7 Draw programına alternatif olarak Photoshop programını da kullanabilirsiniz. E-kitapta kullanacağınız görsellerin özgün olabilmesi için kullanacağınız bu programlar, elektronik kitabınızın çekiciliğini arttıracaktır. Power Point programına yazacağınız dokümanlarınızı PDF olarak kaydetme imkanınız var. Bu açıdan e-kitap hazırlamak çok kolay bir işlemdir.

3 boyutlu e-kitap kapak tasarımı

3 Boyutlu E-kitap Kapak Tasarımı

E-kitabınızın çekiciliğini arttırmak için 3 boyutlu kapak hazırlamanız gerekir. Bu süreç korkutucu gelebilir fakat son derece basit bir işlemdir. Photoshop programı ile bu işlemi yapabilirsiniz. PSD Covers dosyaları işinizi görecektir. PSD Covers Template dosyalarını aratın ve beğendiğiniz kapak stillerini indirin. Ücretsiz olarak indireceğiniz bu kapak tasarımlarına JPEG formatında kendi kapağınızı eklemeniz gerekir.

Bunun için Google görsellerde çeşitli kitap kapaklarını inceleyebilir ve ilham alabilirsiniz. PCD Covers dosyasını Photoshop ortamına çekip bırakmanız yeterli. Eylemler sekmesinde sırasıyla Step-1 ve Step-2 sekmelerine tıklayarak otomatik 3 boyutlu kitabın çalışma alanına gelmesini sağlayabilirsiniz. Son yapacağınız işlem; tasarladığınız kapak resmini bu alana sürüklemek ve yerleştirmek olacaktır.

Daha sonra Power Point programına;

# 3 boyutlu kapak resmi
# Önsöz
# Otobiyografiniz
# Kitap hakkında ön bilgi
# İçindekiler

Başlıklarını girdikten sonra hazırladığınız e-kitap içeriğini tek tek yerleştirebilirsiniz.

Önceki Başarı İçin Yol Haritanız Olacak 10 Blog İstatistiği
Sonraki Bitcoin Nedir, Nereden Alınır?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Nasıl Yapılır ? 10 Yorum

5 Dakika’da WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress günümüzün en popüler içerik yönetim sistemi. Gerek bloglar, gerekse her kategoride ki sitelerin bir çoğu artık WordPress içerik yönetim sistemi ile kurulup yönetiliyor. Yaklaşık 5 dakika içinde en sorunsuz

Nasıl Yapılır ? 5 Yorum

Facebook’ta Toplu Davet Nasıl Yollanır ?

Hepimizin “ahh” çektiği bir konu olan tek tek yapıldığında çok zaman alan bir diğer olay da toplu davet etme derdidir, fakat artık bir dert olmayacağına emin olabilirsiniz. Aşağıda vermekte olduğum

Nasıl Yapılır ? 2 Yorum

Bitcoin Nedir, Nereden Alınır?

Bitcoin dijital para birimi olarak İnternet ortamında kullanılan alınıp satılabilen ve BTC olarak kısaltılabilen bir para birimidir. İnternet kullanımının gittikçe yaygınlaşmasıyla uluslararası alanda Bitcoin oldukça popüler olmaya başlamıştır. 2008 senesinde

1 Yorum

  1. Emre
    Şubat 17, 14:35 Yanıtla
    Ben elimdeki içeriği direkt pdf formatına çeviriyom. Telefonda görüntülemesi ve okuması da daha kolay oluyor.

Yanıtla!