Daha Çok Trafik İçin Çözüm Üretin

trafik için çözüm üretin

Blogcuların her dönemde bloglarına ziyaretçi çekmek ve hitlerini artırmak için kullandıkları klasik yöntemler vardır. Backlink çalışmaları yapmak(“Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler” başlıklı yazımızı okuyun. ), sosyal medyada bloglarını tanıtmak bunlardan başlıcaları. Aslında amaç tüm blogcular için aynı olsada, amaca ulaşmak için kullanılan yöntem ve teknikler farklılık gösteriyor.

Mevcut sorunlara çözüm üretmek ve bunu doğru bir şekilde sunabilmek aslında çok etkili bir trafik çekme yöntemidir. Sosyal medyada, forumlarda, blog yorum kutularında ve internetin daha bir çok yerinde sorular sorulmakta ve yaşanılan sorunlar paylaşılmaktadır. Örneğin üyesi olduğunuz bir forum yada sosyal medya grubunda karşınıza hergün çok sayıda soru ve sorun paylaşımları gelir. Aslında bunların hepsi, karşılaştığınız her sorun blogcular için bir fırsattır.

En sıklıkla karşılaştığınız soru ve sorunlardan bir derleme yapın ve bunlara blogunuzda yayınlayacağınız yazılar ile cevap verin. Doğru anahtar kelimeler kullanın ve gelebilecek yorumlara karşı kayıtsız kalmayın. Yazınız indekslendiği zaman çekeceğiniz trafiğe şaşırabilirsiniz. Soru ve sorunları fırsata çevirin. Sorulan soru şeklini göz önünde bulundurup Google’da basit bir araştırma yapın. Genellikle çok fazla karşılığını ve çözümünü bulamamış sorular ile daha sık karşılaşırsınız.

Bloglarınıza daha çok ziyaretçi çekmek için en yalın haliyle; güncel sorunları tespit edin, tespit ettiğiniz sorunlara geçerli çözümler üretin ve ürettiğiniz çözümleri doğru anahtar kelimeler kullanarak blogunuzda yayınlayın.

Önceki Facebook'ta Toplu Davet Nasıl Yollanır ?
Sonraki Sitenizin Hızını Artırma Teknikleri

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 0 Yorum

Blog nedir, Blogculuk nedir?

Blogculuğun tarihine bu yazımızda değindik. Bu konumuzda ise blog nedir ve blogcu nedir ya da blogcu kimdir? kavramlarını tanımlayacağız. Blog; en kısa tanımı ile içerisinde okuyucusuna katacak birşeyleri olduğuna inandığımız

Bloglama 6 Yorum

Ziyaretçilerinizi Blogunuzda Tutmanın Yolları

Bir blog siteniz varsa elbette bu blog sitesinin ziyaret edilmesini istersiniz. Ziyaretçilerinizi blogunuzda tutmanın yollarını öğrenerek, bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Öncelikle bir blog sayfasının en önemli unsuru yayınlanan makalelerdir. Bu

Bloglama 9 Yorum

Burak Oran ile Wpmavi ve Blogculuk Üzerine Söyleşi

Türkiye’de blogculuk dünyasına vakıf olan bir çok kimsenin son dönemde ziyaret ettiği ve özellikle WordPress konularnda getirdiği çözüm ve rehberler ile blogculara yol gösteren bloglardan bir tanesi de Burak Oran’ın

3 Yorum

 1. nursena
  Aralık 30, 21:39 Yanıtla
  sosyal medya ve forum tanıtımları artık yetersiz kaldığı yerlerde izlenilebilecek en güzel yolu açıklamıssınız teşekkürler.
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 17:21 Yanıtla
   Herkesin bu fırsatı değerlendirip kendi faydasına kullanması gerektiğini düşünmekteyim.
 2. ipek
  Ocak 05, 08:49 Yanıtla
  Şu trafik bendede sorun olmaya başladı özellikle Rusya üzerinden gelen spamlar site trafiğini engeller oldu. Ne kadar kısıtlama ve engel getirsemde bir şekilde farklı ıp üzernden buluyorlar. Delircem buna çözüm bulmam lazım

Yanıtla!