Çok Kazandıran Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Çok kazandıran anahtar kelimeler

Blogculuk ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle ilk adımda size en çok kazandırabilecek arama değerleri yüksek olan kelimelere ulaşabilmeniz gerekmektedir. Çünkü doğru bir hedef belirlemeden rastgele bir hedef üzerinde hem bir blog stratejisi hem de niche blog stratejisi kurulmaz. Bu nedenle bloglar için nasıl anahtar kelime bulunur, sorusunun cevabına tam anlamıyla hakim olmanız gerekmektedir. Öncelikle bu iş için tercih edebileceğiniz ücretli ve ücretsiz pratik yollar olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Ücretli yazılımlar kendi özel sistem ve tekniklerini kullanarak sizlere belirli alanlarda en sık aranan anahtar kelimeleri sunabilmekten tutun bir çok artı özelliği sağlayabilmektedir. Ülkemiz de bu programlardan pek bulunmasa da yurt dışında bu programlar oldukça popüler ve internet ile kazanç sağlamak isteyen herkesin tercihi arasında yer almaktadır. Eğer ücretsiz ve oldukça basit bir araç istiyorsanız o halde kaynağın kendisini kullanmanız gerekiyor. Burada da elbette devreye Google Adwords anahtar kelime aracı giriyor. Bu araç ile sadece basit bir güvenlik sorgusunu girerek üye olmanıza gerek kalmadan dilediğiniz kelimeler üzerinde anahtar kelime araması elde etmek mümkün.

Bizlere sağlamış olduğu en büyük özellikler ise hiç şüphesiz aranma hacmini vermesi ve diğer kelime öbeklerini de göstermesi. Örneğin cep telefonları gibi bir anahtar kelimeyi yazdığınızda size XXX cep telefonunu modelleri gibi bir çok faydalı micro niche anahtar kelimesi sunabiliyor. Bu da bizlere yardımcı olduğu en büyük diğer ikinci konudur. Burada dikkat etmek gereken ise asıl bulduğumuz anahtar kelimelerin tam aranma değerini öğrenmektir. Bunun içinde solda ki tik’i işaretleyerek tam aranma oranına ulaşabilirsiniz.

Niche blog (” Blogunuz İçin Doğru Niche Seçimi ” başlıklı yazımızı okuyun.) kurmak isteyenler ya da bloğuna doğru anahtar kelime seçimi yapmak isteyenler mutlak suretle anahtar kelime analizlerini bu site üzerinden gerçekleştirmelidirler.

Önceki Blogları Kullanarak Başarılı Dijital Pazarlama İçin 4 Altın Kural
Sonraki Wordpress Boş Sayfa Hatası Nasıl Çözülür ?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 80 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 3 Yorum

Bloglama’ya Giriş Rehberi 2

Bloglama’ya giriş rehberinin 2. bölümü ile karşınızdayız. 1. bölümümüz de; blog nedir, blog nasıl açılır ve blog platformları gibi bloglamanın temel bilgilerini vermiştik. Bu bölümde ise blog için niche seçimi, blog

Bloglama 0 Yorum

Blog nedir, Blogculuk nedir?

Blogculuğun tarihine bu yazımızda değindik. Bu konumuzda ise blog nedir ve blogcu nedir ya da blogcu kimdir? kavramlarını tanımlayacağız. Blog; en kısa tanımı ile içerisinde okuyucusuna katacak birşeyleri olduğuna inandığımız

Bloglama 7 Yorum

Eski Yazılarınıza Hayat Verin

Bloglama yapısı gereği yeni yazılarınızı ön planda tutarken, eski yazılarınızı her geçen gün adım adım arşivinizin karanlık sayfalarına doğru göndermektedir. Blog sitelerinin çalışma mantığı gereği sürekli ve güncel içerik girilmesi

5 Yorum

 1. kaan
  Ocak 01, 14:12 Yanıtla
  şu google anahtar kelimlere bence pek önem vermiyor burda önem verilen nokta daha cok verilen reklam ve hit girişleri. Özellikle adwors reklamlarını verdikmi daha üst sıralara çıkacağımızı düşünüyorum
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 02, 17:09 Yanıtla
   Aslında Google anahtar kelimelere önem veriyor fakat verilen reklam ve hit girişleri de anahtar kelimeler kadar önemli. Bir kaçı üzerinde değilde hepsi üzerinde durarak amacınıza odaklanmak daha doğru olur.
 2. sinan
  Ocak 03, 17:32 Yanıtla
  bence sitede anahtar kelimelerimizi içeriğimize göre ve de en çok aranan kelimelere göre seçmeliyiz. Böylece google üst aramalarında sitemiz daha cok yükseklerde yer bulacaktır. bazen anahtar kelimeler bizi hiç ummadığımız kadar yükseklere çıkarabiliyor.

Yanıtla!