Blogunuza Yazı Yazarken Okuyucunuzla Derin Bağlar Nasıl Kurulur?

Blog yazarlığı, para kazanmak veya hobi olarak yapılmaktadır. Blog yazarlığını pek çok kişi sadece hobi olarak yapmaktadır. Fakat kişisel blogunuzdan para kazanmanız mümkündür. Blogunuzun okuyucunun dikkatini çekmesini istiyorsanız, okuyucu ile aranızdaki bağı kuvvetli kurmanız gerekir.

Blogunuzdaki okuyucularla derin bağlar kurmak

Dikkat Çekici Blog Yazıları Hazırlama
Blog yazarları, blog yazısı konusu seçme konusunda zaman zaman zorlanmaktadır. Blog yazıları oluşturmak kişilerin birkaç saatini almaktadır. Konu seçimi, en önemli unsurdur. Blog yazılarınızda okuyucuların dikkatini çekmek istiyorsanız, güncel konuları ele almanız gerekir.
Kitap yorumu, yemek tarifi, günlük hayat gibi pek çok konuda blog yazısı yazmak mümkündür. Kişisel bloglarınızın içeriğini siz oluşturursunuz. Bu nedenle en başta, hitap edeceğiniz kitleyi belirlemeniz gerekmektedir. Hitap edeceğiniz kitlenin ilgi alanlarına uygun içerikler seçtiğinizde, zamanla okuyucularınız artacaktır.

Planlı Yazma
Okuyucularınızın düzenli olarak blogunuzu takip etmesi için, blog yazılarını belirli bir plana göre yazmanız gerekir. Haftada 1 kez veya birkaç kez yazı yüklemeli, blogunuzu güncel tutmaya özen göstermeniz gerekir.
Kendi ilginizi çeken konuları da ön plana çıkarmalısınız. Sizin yazarken keyif aldığınız konuları, okuyucular da okurken keyif alacaktır. Blog yazılarınızın ilgi çekici olması için fotoğraf ve görsellerle içeriğinizi süslemeye de özen göstermelisiniz.

Bloglara Gelen Yorumlar
Düzenli bir şekilde blog yazmaya başladığınızda, blog yazılarınıza yorumlar gelecektir. Bu nedenle blog yazılarının yorum kısımlarını açık tutmalısınız. Her zaman hoşunuza giden yorumlar gelmeyecektir. Bütün yorumlara elinizden geldiğince cevap vermeli, hoşlanmadığınız yorumları da yumuşatarak cevap vermeye özen göstermelisiniz.
Yorumlar, okuyucunuzla aranızda bir bağ kurmak adına en önemli yoldur. Bu nedenle okuyucuların yorumlarda istek, önerilerini belirtmelerini isteyebilirsiniz. Bu öneri ve istekleri dikkate almalı, bu öneriler doğrultusunda blog yazılarınızı geliştirmeye özen göstermelisiniz.

Önceki Sosyal Medyadaki İçeriğinizi Paylaşılabilir Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?
Sonraki Profesyonel Bloglama İle Hobi İçin Bloglama Arasındaki Fark Nedir?

Yazar

İsmail Bayraktar
İsmail Bayraktar 12 Gönderi

Yazar Ismail Bayraktar 1998 Girne doğumlu, 2012 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve grafik & tasarım uzmanı. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sony Vegas programları ile sayısız çalışmalar yaptı.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 1Yorum

Bloglamanın 4 Kuralı

Gün geçtikçe her niche’de rekabet artmakta ve talep gören niche’lere daha yoğun bloglama yapılmaktadır. Bu yüzden yerinizde sayarak sürekli gelişen niche’lerde rakipleriniz ile rekabet etme şansınız bulunmuyor. Bu şartlarda micro-niche

Bloglama 7 Yorum

Eski Yazılarınıza Hayat Verin

Bloglama yapısı gereği yeni yazılarınızı ön planda tutarken, eski yazılarınızı her geçen gün adım adım arşivinizin karanlık sayfalarına doğru göndermektedir. Blog sitelerinin çalışma mantığı gereği sürekli ve güncel içerik girilmesi

Bloglama 1Yorum

Başarı İçin Yol Haritanız Olacak 10 Blog İstatistiği

İnsanları memnun etmek kolay iş değildir, hele web sitenizin ziyaretçilerini memnun etmek çok daha meşakkatlidir. Mevcut bir blogunuz var veya yeni bir blog açmaya niyet ediyorsanız, bu yolda size ışık

7 Yorum

 1. Emre
  Ocak 07, 09:38 Yanıtla
  Yazı düzeniniz gözlerimi yormadı öncelikle teşekkür ederim yazdıklarınızı dikkate alacağım.
 2. Esra
  Ocak 07, 21:18 Yanıtla
  Kesinlikle herkesin işine yarayacak bir bilgi. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Bende kendi blogumda yazarken, yazdıklarınızı uygulayacağım. Tekrardan teşekkürler.
 3. sinan tüfekci
  Ocak 16, 23:25 Yanıtla
  gerçekten çok açıklayıcı ve inanılmaz faydalı bir makale olmuş. Bundan sonra kendi blogumda yazarken de uygulamayı düşündüğüm stratejiler arasına girdi bu yazıda teşekkürler.
 4. andromakhee
  Ocak 17, 14:51 Yanıtla
  gerçekten kendinizi kasmadan güzel bir şekilde düşüncelerinizi dile getirmişsiniz Tebrikler :)
 5. Rukiye
  Ocak 19, 08:04 Yanıtla
  Örnek olarak bu yorum gösterilebilir :) Okuyucuyu hesaba katmak gerçekten sağlam bir blog yazarlığı için ilk anahtardır.

Yanıtla!