Blogcuların Sıklıkla Sordukları Sorular Nelerdir?

Google üzerinden para kazanma ve yeni hobiler edinmenin en yaygın olanı, blog açmadır. Yen blog açanlar ve blog açmayı planlayan kişiler, emeğine geri dönüş almak için neler yapmaları gerektiğini merak etmektedir.

Blogcuların Sıklıkla Sordukları Sorular
Blog sahipleri, nasıl başarılı olacaklarını, hobi olarak başladıkları bu işte para kazanıp kazanamayacaklarını merak etmektedir. Birçok blog sahibi de bu tip soruların cevaplarını merak etmektedir.

Blog Açarak Başarı Elde Etme
Blog açan ve blog açmayı planlayan kişiler, bu işte nasıl başarı elde edeceklerini merak etmektedir. Blog açarak başarı elde etmek için, düzenli bir plana göre blog yazısı yazmak oldukça önemlidir. Takipçilerin sizi rahatlıkla takip etmesi için belli aralıklarla blog yazısı eklemeye özen göstermelisiniz.
Blog açan kişiler, takipçi sayısını artırmak için güncel konuları ve hedef kitlelerinin ilgilendikleri konuları ele almaya özen göstermelidir.

Blog Açarak Para Kazanma
Google üzerinden para kazanma yöntemleri, evden para kazanma yöntemleri herkes tarafından merak edilmektedir. Blog yazarak para kazanma en sık aratılan evden para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.
Blogtan para kazanmak için belirli bir takipçi sayısına sahip olmak, Advense hesabı kullanmanız gerekmektedir.

Blog Trafiğini Artırmak İçin Yapılması Gerekenler
Bir blog sahibi iseniz veya blog açmayı planlıyorsanız, sosyal medya ağlarını etkin kullanmaya özen göstermelisiniz. Hazırladığınız blog yazılarından haberdar etmek ve takipçilerinizle iletişime geçebilmek için sosyal medya hesapları açın. Düzenli olarak blogunuz hakkında paylaşımlar yapın. Yakın çevrenize de blogunuzdan söz etmeyi unutmayın.
Diğer blog yazarlarını takip edin ve yorum ekleyin. Kendinizi gösterebilmek ve daha fazla takipçiye ulaşmak için konuk yazar kabul eden bloglara konuk yazar olarak blog yazıları hazırlayın. Forumlara blogunuzu tanıttığınızda da birçok kişi blogunuzu ziyaret edecektir.

 

Önceki Profesyonel Bloglama İle Hobi İçin Bloglama Arasındaki Fark Nedir?
Sonraki Blogunuzun Tasarımı Yeterince İyi mi?

Yazar

İsmail Bayraktar
İsmail Bayraktar 12 Gönderi

Yazar Ismail Bayraktar 1998 Girne doğumlu, 2012 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve grafik & tasarım uzmanı. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sony Vegas programları ile sayısız çalışmalar yaptı.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 5 Yorum

Kötü Blog Yorumları ile Nasıl Başa Çıkılır?

Blog sitelerinizde yabancıların yorum yapmasına izin verdiyseniz olumsuz ve anlamsız yorumlarla karşılaşma olasılığı herzaman olacaktır. Blog yazarları bir içerik ürettikleri zaman faydalı olacağına inandıkları içerikler üreterek takdir beklerler fakat konu

Bloglama 7 Yorum

Eski Yazılarınıza Hayat Verin

Bloglama yapısı gereği yeni yazılarınızı ön planda tutarken, eski yazılarınızı her geçen gün adım adım arşivinizin karanlık sayfalarına doğru göndermektedir. Blog sitelerinin çalışma mantığı gereği sürekli ve güncel içerik girilmesi

Bloglama 9 Yorum

Burak Oran ile Wpmavi ve Blogculuk Üzerine Söyleşi

Türkiye’de blogculuk dünyasına vakıf olan bir çok kimsenin son dönemde ziyaret ettiği ve özellikle WordPress konularnda getirdiği çözüm ve rehberler ile blogculara yol gösteren bloglardan bir tanesi de Burak Oran’ın

4 Yorum

 1. Halil
  Ocak 16, 15:44 Yanıtla
  Sorulan doğru sorulara değinmişsiniz ve cevaplarını açık bir şekilde vermişsiniz, teşekkür ederim.
 2. Hüsamettin Doruk
  Ocak 16, 22:25 Yanıtla
  Bizim milletimiz hemen siteyi açalım da parayı kazanalım diye bakıyor artık, güzel makale teşekkürler.
 3. ismail
  Ocak 18, 06:42 Yanıtla
  Kesinlikle Blog trafiğini artırmanın en iyi yolu sosyal medya tanıtımlarıdır. Daha öncede okumuştum fakat blografide okumam olayı kesinleştirdi. Bundan sonra sosyal medyayı ektif kullanacağım
 4. Nedim
  Ocak 23, 08:28 Yanıtla
  Google dan para kazanmanın en iyi yolu tabi blog açmaktır fakat insalar hemen para kazanacağını zannediyor öyle kolay değil malesef emek vermek gerekiyor..

Yanıtla!