Blogcular neden yorum yapmalı?

Blogcular neden yorum yapmalı?

Eğer bir bloga girip bir yazı okumuşsam yazıyı doğru bulayım ya da yanlış bulayım altına mutlaka yorumumu atarım. Yorum konusu çoğu webmaster ve blogcu için aslında önemsiz gibi görünse de en önemli konulardan birisidir. Eğer bir web sitesi sahibiyseniz bunun değeri daha da yukarılara çıkmaktadır.

Kaliteli yorum kaliteli dönüş!

Eğer bir kullanıcı benim yayınlarımdan birisine yorum yapmışsa mutlaka bende onun bloğunu ziyaret eder ve ilgilendiğim yazılarını yorumlarım. Böylece bir süre sonra bu durum alışkanlık haline gelir. Yorumlanan blogcu daha azimli çalışır ve siz yorumladıkça da sizinle yakınlaşması başlar, sizin içeriklerinizi takip etmeye başlar bu en büyük dönüşümdür.

Kaliteli yorum = Daha çok ziyaretçi!

Bir bloga girip yorum yazdığımda sırf yorum olsun diye bıdı bıdı bir şeyler saçmalamışsam eğer o yorum hiç kimsenin dikkatini çekmeyecektir. Ancak en az bir paragraftan oluşan dolu ve gerçekten anlam yüklü bir yorum atarsam, büyük ihtimalle yapmış olduğum o yorumu yazıyı okuyanlarda okuyacaklardır ve bu yorumu yapan kişinin düşüncelerinden etkilenip bloğunu okumak en azından göz gezdirmek isteyeceklerdir.

Yorum ve Popülarite doğru orantıdadır

İnternet dünyası da gerçekten uçsuz bucaksız bir okyanus gibi görünür. Ama bu okyanusun içerisinde bir popülariteye sahip olmak gerçekten de düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Bunda da yorumların değeri büyüktür. Eğer şuanda bir çok kişi beni tanıyorsa bunda yapmış olduğum yorumların payı büyüktür.

En doğal backlink ağı!

SEO için önemi daha önceki yazılarımızda da vurgulamıştık. Her gün bir bloga bir yorum attığınızı düşünün. 1 sene sonunda aksamaları da katarsak ortalama 200 yorum backlinkin sahibi olacaksınızdır. Bu linklerin yararının yanı sıra bu 200 linkten ortalama bloğunuza 50 kişi gelse bu bile büyük bir kar ve dönüşüm oranıdır.

Siz de alışkanlığınıza başlangıç verin, bu yazıyı yorumlayarak işe başlayın!

Önceki SEO ne demektir, Ne işe yarar bu SEO ?
Sonraki Wordpress mi? Blogger mı?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 80 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Bloglama 3 Yorum

Daha Çok Trafik İçin Çözüm Üretin

Blogcuların her dönemde bloglarına ziyaretçi çekmek ve hitlerini artırmak için kullandıkları klasik yöntemler vardır. Backlink çalışmaları yapmak(“Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler” başlıklı yazımızı okuyun. ), sosyal medyada bloglarını tanıtmak bunlardan başlıcaları.

Bloglama 6 Yorum

Ziyaretçilerinizi Blogunuzda Tutmanın Yolları

Bir blog siteniz varsa elbette bu blog sitesinin ziyaret edilmesini istersiniz. Ziyaretçilerinizi blogunuzda tutmanın yollarını öğrenerek, bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Öncelikle bir blog sayfasının en önemli unsuru yayınlanan makalelerdir. Bu

Bloglama 5 Yorum

Çok Kazandıran Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Blogculuk ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle ilk adımda size en çok kazandırabilecek arama değerleri yüksek olan kelimelere ulaşabilmeniz gerekmektedir. Çünkü doğru bir hedef belirlemeden rastgele bir hedef üzerinde hem bir

1 Yorum

  1. smith
    Aralık 23, 16:27 Yanıtla
    Bence en önemli konulardan birisi olmasına rağmen çoğu blogcu bilgisiz yorum yapmanın önemi hususunda.

Yanıtla!