Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler

backlink almak için eşsiz yöntemler

İnternet sitesi olanlar için birçok farklı ve özel backlink alma yöntemleri var. Bu yöntemleri kullanan internet sitesi sahipleri, siteleri için kaliteli backlinkler alabilir.

Bu yöntemlerden ilki başka sitelere ziyaretçi olarak makale yazmak… Sizden daha iyi durumda olan bir internet sitesine iyi bir yazı yazıp, bu yazıya bir de link eklerseniz, kaliteli bir backlink almış olursunuz.

Yine farklı sitelere kaliteli yorumlar yapar ve internet sitenizi bu link ile eklerseniz, kaliteli bir backlink almış olursunuz.

Backlink almanın bir diğer yöntemi de forum sitelerini aktif olarak kullanmaktır. Forum sitelerindeki imza bölümlerini, ya da profilinizin diğer bölümlerini kullanarak backlink alabilirsiniz.

Sitenizi internetteki kaliteli dizin sitelerine eklemek de kaliteli bir backlink almak için eşsiz bir yöntemdir. Bunların dışında, sosyal medya sitelerini backlink almak için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Sitelerini Kullanmayı İhmal Etmeyin

Backlink alma yollarını uygularken sosyal medya sitelerini hiçbir şekilde ihmal etmemelisiniz. Onlarca sosyal medya sitesinden yararlanarak kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

Yazılarınızı bu mecralarda paylaşmak ve yazılarınızın bu mecralarda paylaşılmasını sağlamak backlink almak için en ideal yöntemlerden bir tanesidir. Sadece bu yöntemi kullanarak bile internet siteniz için kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

Facebook, Twitter gibi ünlü sosyal medya siteleri başta olmak üzere bütün sosyal medya sitelerini backlink almak amacıyla aktif olarak kullanabilirsiniz.

Önceki Sitenizin Hızını Artırma Teknikleri
Sonraki Mutlu Yeni Yıllar!

Yazar

İsmail Bayraktar
İsmail Bayraktar 12 Gönderi

Yazar Ismail Bayraktar 1998 Girne doğumlu, 2012 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve grafik & tasarım uzmanı. Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Sony Vegas programları ile sayısız çalışmalar yaptı.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dmoz Nedir? Dmoz Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, tüm web sitesi sahiplerini yakından ilgilendiren, özellikle küçük ve orta ölçekteki web site sahiplerinin hayallerini süsleyen Dmoz Nedir?, Dmoza başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir? , Dmoz başvurusunun

Site İçi SEO Yöntemleri

Bir webmaster’in web sitesi için yapması gereken en önemli işlerden bir tanesi de site içi SEO’dur. Site içi SEO işlemi yapmanın belirli başlı yöntemleri vardır ve bu yöntemleri kullananlar, site içi

3 Adımda Etkili SEO

Bir çok makale, kaynak ve e-kitaplara rağmen bence Seo’nun 3 ana aşaması bulunmakta. Bu rehberde bunları adım adım göreceğiz. 1- Yapısal Aşama: Hazırladığınız web sitesinin navigasyonu ve zengin medyası, Google

18 Yorum

 1. özgür
  Ocak 01, 07:35 Yanıtla
  en basit yöntem yorum yöntemidir teşekürler
  • İsmail Bayraktar
   Ocak 01, 22:17 Yanıtla
   Çok doğru bir yere değindiniz. Kesinlikle yorum yöntemi en basit ve en etkili yöntemlerden biridir.
 2. Aylin
  Ocak 15, 14:55 Yanıtla
  Backlink almak gerçekten siteler için çok önemli olduğunu düşünüyorum sizin Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler konunuzu görünce hemen okumak geldi içinden verdiğiniz tiyolar için teşekkür ederim iyi yayınlar..
 3. Aytek
  Ocak 16, 01:00 Yanıtla
  Tabiki siteyi kurduktan 1 gün sonra backlink almak olmaz, zamanla forum tanıtımları, arkadaşın dediği gibi yorumlar ve senin dediğin de gibi sosyal medya.Eline emeğine sağlık kardeşim.
 4. hakan
  Ocak 16, 09:17 Yanıtla
  güzel yöntemlere değinmişsiniz gerçekten, her ne kadar sosyal medya da paylasılan linklerin google sıralamasına nasıl bir etki edebileceğini hala sorguluyor olsam da uygulayacağım. Tesekkurler.
 5. Kenan
  Ocak 22, 21:32 Yanıtla
  Sosyal medya bence backlink için biçilmiş kaftan, site içi linklemeye özen gösteriyorsanız sizin içeriklerinizi (ç)alan siteler sayesinde doğal link sayınız artacaktır.
 6. Serkan
  Ocak 31, 09:14 Yanıtla
  Backlink almak için imleme siteleri yerine tanıtım yazısı, yorum, forum ve akabinde sosyal medya sitelerini kullanmak yeterli olacaktır. İmleme siteleri bana geleceği olmayan ve uzun vadede siteye zararı olacak sistemler olarak geliyor. Kısa vadeli bir iş yapmıyorsanız tavsiye etmiyorum.
 7. Ayhan
  Şubat 20, 18:33 Yanıtla
  Değerli paylasimlariniz için teşekkürler.
 8. Aziz Taşçı
  Mart 08, 17:41 Yanıtla
  Backlinklerin google sıralamasına nasıl bir etki edebileceğini hala sorguluyor olsam da uygulayacağım. Tesekkurler.
 9. Lastik Fiyatları
  Haziran 16, 14:01 Yanıtla
  Backlinklerin önemi tartışılmaz, özellikle otoriter sitelerden alınan backlinklerin sitenize olumlu katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Çapa backlink hakkında yazınız var mı acaba bu konuda bilgilendirir misiniz?
 10. seslidunya
  Temmuz 02, 23:26 Yanıtla
  Backlink almak gerçekten siteler için çok önemli olduğunu düşünüyorum sizin Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler konunuzu görünce hemen okumak geldi içinden verdiğiniz tiyolar için teşekkür ederim iyi yayınlar..

Yanıtla!