Adsense’den En Çok Kazandıran Siteler Nelerdir?

Adsense’den en fazla kazandıran siteler nelerdir? sorusuna cevap vermeden önce, yazımızı Adsense’nin tam olarak ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar içinde, anlaşılır ve kısa bir dille anlatmakta yarar var.

Adsense'den çok kazandıran siteler

Adsense, Google servislerinden birisi olan Adwords reklam şirketinin müşterilerden aldığı reklamları, milyonlarca site üzerinde yayınlayarak farklı etkileşimlere göre reklam verenden aldığı reklam ücretinin bir kısmını kestikten sonra, kalan kısmını site sahibine ödeyerek sitelerinden gelir elde etmesini sağlayan bir reklam ağıdır diyebiliriz.

Adsense bir Google servisi olup, hiçbir hileye başvurulmadan siteleriniz üzerinde yayınladığınız reklamlardan gelir elde etmenizi sağlayan, oldukça güvenilir bir platformdur.
Yeni bir site açmak isteyen webmasterlar, genellikle Adsense’den en çok kazandıran siteler ve Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler nelerdir? şeklinde arayış içerisinde olurlar. Bunun en büyük sebebi ise, bu şekilde gelirlerini daha fazla arttırmaktır. Öncelikle merakla bekleyenler için Adsense’den en çok kazandıran siteler nelerdir? onları paylaştıktan sonra, ardından da Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler nelerdir? sorusunun cevabını verelim.

Google Adsense ile ilgili detaylı rehberimizi incelemek için buraya tıklayın.

İşte Adsense’den En Fazla Kazandıran Siteler;

İngilizce Siteler: Öncelikli olarak İngilizce olan web sitelerinin, Adsense’den çok daha fazla kazandırdığını söylemekte yarar olacaktır. Zira dünya üzerindeki insanların büyük bir bölümünün İngilizce kullandığının düşünürsek, rekabetin bu alanda ne düzeyde yüksek olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Reklam verenin çok fazla olması, tıklama başına verilen ücretin oldukça yüksek olmasına neden olmaktadır. Basit bir sitede alacağınız tıklama bile, Türkçe fazla kazandıran aramalardan gelecek tıklama ücretinden çok fazla olabilmektedir. Hatta öyle ki, İngilizce bir siteye doğru aramayla gelen bir ziyaretçinin sadece bir tıklaması bile, 10-15 dolar kazandırabilmektedir. Tabi ki ücret her zaman böyle olmayıp, normal kabul edilebilecek bir tıklama da bile aynı kategoriye sahip Türkçe siteye nazaran, yaklaşık olarak 3 katı daha fazla kazanmanız mümkün. Özellikle kanser, tüp bebek, estetik, genel sağlık, sigorta, turizm ve finans kategorilerine açılmış web sitelerine hatırı sayılı ziyaretçiler çekerek, çok büyük kazançlar elde etmek mümkündür.

Sigorta Siteleri: Taşıt sigortası, bireysel sigorta, ev sigortası gibi farklı niş üzerine açılmış siteler de, Adsense en fazla kazandıran siteler arasındadır.
Kadınlara Yönelik Siteler: Kadınlara yönelik sitelerin Adsense’den fazla kazandırmasındaki temel neden, kadınların kendilerini ilgilendiren reklamlar çıktığında meraktan daha fazla reklam tıklaması yapmalarıdır. Kadınların geneli bu konuda üşengeç olmayıp, ilgili bir reklam gördüklerinde daha fazla tıklama yapmaktadırlar. Aynı zamanda tıklama yaptıkları reklamda açılan web sitelerinde erkeklere nazaran daha fazla zaman geçirmeleri, Tıklama başı ödeme oranını arttıran bir kriterdir.

Tüp Bebek ve Kısırlıkla İlgili Siteler: Tüp bebek ve kısırlık tedavisi temalı siteler, Adsense’den en fazla kazanan sitelerin başında gelmektedir. Biraz dar bir alan olsa da, TBM oldukça tatmin edicidir.

Oyun Siteleri: Oyun sitelerinde her ne kadar alakasız reklamlar çıkıyor olsa da, tıklama sayısının diğer kategorilere göre oldukça fazla olması, iyi bir kazanç elde etmenize neden olacaktır. Zira oyun oynarken yetişkin insanların bile oyunun heyecanı ile yanlışlıkla reklama tıklamaları bile, çok ciddi kazançlar sağlamaktadır. Bu tarz sitelerde önemli olan tek etken, oyunlarla ilgili aramalarda ilk sayfalarda olabilmektir.

Estetik, Saç Ekimi Siteleri: Yine Adsense’den çok kazandıran siteler için güzel bir örnek. Saç ekimi ve estetik siteleri, Adsense reklamlarından iyi kazandıran sitelerden birisidir.
Mobilya: Mobilya ve dekorasyon ağırlıklı web siteleri ile de, Adsense’den daha az tıklamaya daha fazla kazanabilirsiniz.

Adsense’den En Fazla Kazandıran Kelimeler;

Adsense’den en çok kazandıran kelimeler hakkında bilgi sahibi olarak, başarı sağlayabileceğiniz en uygun kelime üzerinde web sitesi açabilir ve daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte o kelimeler;
Sigorta
Lazer epilasyon
Plastik Cerrahi
Estetik Cerrahi
Saç Ekimi
Dekorasyon
Tatil
Oteller
Forex
Oto Kiralama
Otomobil
Tüp bebek
Kısırlık tedavisi
gibi kelimeler, Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler arasında yer almaktadır.

Önceki Sitemap Nasıl Oluşturulur? Site Haritası Oluşturmak
Sonraki Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Dijital Pazarlama 8 Yorum

İçerik Pazarlama Nedir?

Kuşkusuz bir çok blogcunun bilinçli yada bilinçsiz şekilde bu eylemi yerine getirdiklerini biliyoruz. Blogcular genellikle 2 gaye çerçevesinde yazarlar; bunlardan birincisi kişisel bloglarında kişisel paylaşımlarda bulunarak hobi amaçlı blog günlüklerini

Dijital Pazarlama 3 Yorum

En İyi Pazarlama, İyi İçeriktir

Bu sözü daha önce yüzlerce yada binlerce kez duyduğunuza bahse girerim. Peki ama bu bir klişe ise neden bir çok içerik yazarı ve pazarlamacı başarısız? Klişe yada değil, birşeyleri bilmek

Dijital Pazarlama 5 Yorum

Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Bir önceki yazımızda Google Adsense’in ne olduğunu ve belli başlı avantajlarından bahsetmiştik. Bu yazıda ise Google Adsense hesabının nasıl oluşturulacağını adım adım göstereceğiz. Şüphesiz ki günümüzde Adsense dışında Adsense’e alternatif

6 Yorum

 1. Oguz
  Mayıs 24, 21:01 Yanıtla
  Güzel derleme olmuş. Bankalar ve krediler de güzel sektör. Rekabet de orta derece. Başarılar
 2. Telefon takip
  Ağustos 02, 09:23 Yanıtla
  İşte bu ya, bu konuyla ilgili yazı arıyordum buldum sonunda teşekkürler. Projelerimi ona göre derleyeceğim artık
 3. Toptan Lastik
  Eylül 05, 16:43 Yanıtla
  Adsenseden para kazanabilmek için mutlaka ilk önce keywordplanner kullanmak, verileri doğru okumak ve yorumlamak gerekir. Rekabeti düşük ancak getirisi bol olan onlarca sektör var. Bir kısmını burada yayınlamışsınız ve faydalı bir içerik olmuş.
 4. web tasarım
  Eylül 07, 15:32 Yanıtla
  Wuuu Google Adsense'den en son 2009 yılında ödeme almışım bi baktım ki içerde 52 $ ım daha varmış peh peh : Geri mi dönsem bu işlere : + İlave olarak Dünyaca ünlü sosyal medya blogu Mashable dünyada Adsense'den en çok kazanan web sitelerinden. Sitenin aylık geliri 600 bin $'ın üzerinde.

Yanıtla!