2016 Yılının En çok Beğenilen Akıllı Telefonları

2016 yılının en beğenilen akıllı telefonları

2016 yılının en çok tutulan ve beğenilen akıllı telefonları arasında ilk sırada Apple firmasının gözdesi iPhone 7 model telefonu yer alıyor. Bir çok konsepti yayınlanan telefonun konsept videolarının izleyici ve beğeni toplamına baktığımızda çok büyük bir kitlenin bu telefonu beklediğini söyleyebiliriz. 2016 telefon kategorisinde en gözde telefon markası ve modeli Apple iPhone 7 olacak.

Telefonun 12 MP kamerası, 3D Touch özelliği ve yüksek güvenlik için parmak izi okuyucu özelliği, kablosuz şarj olabilme özelliği bu yılın en gözde telefonu olan iPhone 7 telefonun öne çıkan özellikleri arasında.

İkinci olarak en çok tutulan ve beğenilen telefon olma özelliğine sahip Samsung Gakaxy S7 telefonu da iPhone 7 telefondan aşağı değil. 16 MP kamera, Qualcomm Snapdragon işlemci (820) ve hızlı ön bellek için 4 GB ram, parmak izi okuyucu, kablosuz şarj özelliği ve tabi Quick Charge özelliği ön plana çıkıyor.

Üçüncü olarak LG G5 telefonu da es geçmemek gerekiyor. 21 MP kamera ile hayatın gerçek renklerini sunan telefon işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 820 işlemci kullanıyor. 4 GB Ram tüm üst seğmen telefonlarda yer alan bir donanım. 3000 mAh batarya ile yetinen LG G5 telefon 5.5 inç ekran boyutuna sahip.

Sony Xperia Z6 telefonda olması muhtemel özellikler üst segment telefonlarda kullanılan özellikler olacak ki, SnapDragon 820 işlemci ve 4 GB ram bu telefonun demirbaş donanımları olacak.

HTC One M10 telefonu da 2016 telefon modelleri arasında en çok beğenilen telefon olacak gibi. Diğer üst sınıf modellerle ve markalarla aynı donanım özelliklerine sahip olması beklenen telefonun 5 GB RAM ve SnapDragon 820 işlemciye sahip olması bekleniyor. Fakat donanım konusunda bir adım öne çıkan bir marka var ki,5 GB RAM kullanıyor. One Plus 3 marka telefonda tam 5 GB RAM olacak. İşlemci ise SnapDragon 820 olacak.

Bu işlemcinin 5GB RAM belleğe ihtiyaç duyabileceğini sanmıyoruz ama One Plus 3 sanıyoruz ki donanım özellikleri açısından öne çıkmak için böyle bir yola başvurmuş.

Önceki Wordpress Yedek Nasıl Alınır?
Sonraki Deep Web Nedir?

Yazar

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 83 Gönderi

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Beğenebileceğiniz diğer gönderiler

Teknoloji 0 Yorum

Deep Web Nedir?

İnternetin son derece gizemli arka sokaklarında hiç kimsenin bilmediği ya da çok az kişinin bildiği kurtların cirit attığı bir sanal mekan var. Bu mekanın adı Deep Web… Bu mekan buzdağının

Teknoloji 5 Yorum

Google Hakkınızda Ne Biliyor?

Google ve diğer Google servislerinin sizin hakkınızda herşeyi kaydettiğini biliyormuydunuz? Evet yanlış duymadınız, Google’da yapmış olduğunuz günlük aramalardan tutun, Youtube aramalarınıza ve reklam tercihlerinize kadar tüm davranışsal bilgileriniz Google tarafından

Teknoloji 1Yorum

Age Of Empires Definitive Süprizi

Bir çok bilgisayar oyuncusuna göre gelmiş geçmiş en başarılı oyun olan Age Of Empires serisine yeni bir halka ekleniyor! Microsoft şirketi kendi dönemine damga vurmuş tarihi Age Of Empires serisine

1 Yorum

Yanıtla!